Facebook Google+ Twitter

Jaworzno: Kino "pod chmurką" w lipcu

"Plac Zabwiciela", "Boskie jak diabli", "Zabójczy numer" oraz "Tsotsi" - to tegoroczne propozycje letniego kina "pod chmurką", które odbędzie się w Jaworznie już po raz siódmy.

Jaworzno / Fot. Marek IwaniszynTradycyjnie już jeden z wakacyjnych miesięcy Miejskie Centrum Kultury i Sportu rezerwuje na projekcje filmów na świeżym powietrzu. Podobnie jak w zeszłym roku miłośnicy dobrego kina będą mogli spotykać się w każdy piątkowy lipcowy wieczór. Filmy wyświetlane będą przed halą widowiskowo-sportową (ul Grunwaldzka 80) od godziny 21.30, w każdy piątek miesiąca (tj. 6,13,20,27).

Wyboru filmów, po konsultacjach dokonują przedstawiciele MCKiS-u. - W dość szerokim gronie staramy się wybierać filmy różnego gatunku, słuchając m.in. opinii krytyków, czy też propozycji ludzi, którzy kinem się interesują. Oczywiście wszystko musi zatwierdzić dyrektor - powiedziała Wiadomościom24.pl Marlena Budak, pracownik działu imprez kulturalnych MCKiS. Wybór jest jednak ograniczony - organizatorzy mogą wybierać tylko spośród filmów wydanych przez Best Film - Od tego producenta mamy prawo do tego typu projekcji. Jest to dla nas pewne ograniczenie przy wyborze repertuaru - podkreśla w rozmowie z Wiadomościami24.pl Marlena Budak.

Podobnie jak w zeszłym roku wśród czterech propozycji znalazła się tylko jedna polska propozycja. - Na samym
początku, kiedy rozpoczynaliśmy akcję, staraliśmy się pokazywać polskie produkcje. Mieszkańcy Jaworzna mogli
obejrzeć m.in.: "Chłopaki nie płaczą", "Czas surferów", "E=mc2", "Nikiifor", "Żurek" i wiele, wiele innych - przyznaje Budak.

Wiadomo, że wszystkim dogodzić się nie uda. W zeszłym roku pojawiały się zarzuty, że wśród wybranych propozycji znalazło się za dużo holywoodzkich produkcji, które na co dzień można oglądać w telewizji. Jak podkreśla nasza rozmówczyni: - O gustach się nie dyskutuje. Dla jednych film będzie dobry, dla innych nie. Jednak nikt nic nie traci. Filmy są wyświetlane za darmo. W każdej chwili można po prostu zrezygnować i iść do domu.

W razie niepogody Kino Letnie zostanie odwołane. Warto jednak wspomnieć, że jaworznickim kino-maniakom udało się obejrzeć wszystkie zaplanowane filmy. Liczymy, że w tym roku będzie podobnie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

+ za informację :-) Coraz bardziej lubię swoje miasto ;) W zasadzie widziałem tylko "Plac Zbawiciela" :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.