Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

28817 miejsce

Jaworzno: milion złotych za remont urzędu miejskiego

Od kilku tygodni jaworznianie przechodzący obok gmachu urzędu miejskiego widzą całkowicie nowy budynek. Remont magistratu pochłonął milion złotych. Mieszkańcy - jak w większości spraw - są podzieleni. Warto pamiętać, że to pierwszy remont tego obiektu w jego blisko 45-letniej historii.

Nowy gmach urzędu efektownie wygląda przede wszystkim wieczorem / Fot. Marek Iwaniszyn/www.jaworznianin.plPrzyjęło się uważać, że budynek urzędu powinien być wizytówką miasta. W tym względzie przez lata Jaworzno nie miało się czym pochwalić. Główny budynek magistratu przy ulicy Grunwaldzkiej 33 (część wydziałów zlokalizowanych jest w innych budynkach zarządzanych przez urząd) powstał w 1964 roku i od tamtej pory trwał w niezmienionej formie. - Całkowity koszt wyniósł milion złotych - mówi serwisowi Wiadomości24.pl Marcin Marzyński, kierownik Referatu Informacji i Komunikacji Społecznej UM. Stary budynek straszył swoim wyglądem / Fot. Marek Iwaniszyn/www.jaworznianin.pl

Remont elewacji nie jest jednak jedyną zmianą jaka dokonała się w ramach tej przebudowy. Lista rzeczy, które zmieniono jest długa. - W ramach zadania wykonano: ocieplenie elewacji, wykonanie tynków mineralnych, wymiana stolarki okiennej metalowej na poziomie piwnic na stolarkę z pcv (31 szt.), wymiana okien metalowych w sali obrad na okna z aluminium (9 szt.) wraz montażem folii przeciwsłonecznej, wymiana drzwi zewnętrznych metalowych na aluminiowe (4 szt.),Tak wyglądało kiedyś wejście do urzędu... / Fot. Archiwum UM wymiana drzwi do garaży, malowanie sali obrad, docieplenie stropodachu, wymiana pokrycia dachowego i docieplenie dachu łącznika budynku z salą obrad, wymiana obróbek blacharskich i orynnowania, dobudowa wyjścia ewakuacyjnego z sali obrad wraz ze schodami - wylicza Marzyński.

Ponadto przebudowano główne wejście do urzędu wraz ze schodami i podjazdem dla niepełnosprawnych wraz z zadaszeniem wejścia do budynku.
...a tak wygląda dziś. / Fot. Marek Iwaniszyn/www.jaworznianin.pl
Kosztowne zmiany mają jednak przynieść konkretne, finansowe korzyści dla budżetu miasta. - Szacujemy, że dzięki tej inwestycji uda się zmniejszyć koszty ciepła o ok. 20 proc. rocznie - zapewnia M. Marzyński.

Wśród mieszkańców nie trudno znaleźć takich, którym nowy budynek się nie podoba, jak i takich, którzy widzą jego zalety. - Budynek przed remontem wyglądał o wiele lepiej niż teraz, po remoncie. Będąc lekko pastelowym kojarzy mi się z przedszkolem, a nie urzędem - uważa Izabela Miszczyk, jaworznianka, której nowy gmach nie przypadł do gustu. Nie trudno też znaleźć mieszkańców, których końcowy efekt zadowala. Ci zwracają uwagę na to, że w końcu urząd nie wygląda jak budynek z poprzedniej epoki. Jak zawsze sporo kontrowersji wzbudza koszt takiej inwestycji. Mimo to udało nam się znaleźć osobę, która uważa, że milion złotych to wcale nie tak dużo. - Pewnie ludzie będą narzekać, ze drogo, a jak dla mnie to całkiem umiarkowana cena - mówi Dominik Kasprzyk.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

:) radość o poranku...tylko mi ciebie brak...ciebie brak...

+ za listę rzeczy, które zmieniono bo... jest długa :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

No, wiedziałem, że Ci tego brak...

Komentarz został ukrytyrozwiń

ostatnio zasatnawialam się, czego mi brakuje
wchodzę na w24 i juz wiem

wieści z Jaworzna;]
teraz czuję się kompletna;]

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.