Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

27133 miejsce

Jaworzno: Ostateczna decyzja w sprawie Huty. 212 osób straci pracę

Zapadła ostateczna decyzja w sprawie zwolnień w Hucie Szkła „Szczakowa” Jaworzno. Pracę straci ostatecznie 212 osób z pięćsetosobowej załogi. Pierwsze wypowiedzenia zostaną wręczone na początku września.

 / Fot. Dawid SerafinNa początku sierpnia zarząd Slag Recycling, który jest właścicielem huty ogłosił, że zamierza zwolnić ponad 300 osób z powodu złej sytuacji finansowej firmy i słabnącego popytu. Od tej deklaracji przez prawie miesiąc trwały negocjacje nad liczbą zwalnianych pracowników oraz nad formą zwolnień.

W tym tygodniu obie strony doszły do porozumienia. - Ostatecznie pracę straci 212 osób. To o ponad 70 osób mnie niż planowaliśmy - tłumaczy Anna Banaś, prezes Slag Recycling. - Zmniejszyliśmy liczbę osób przeznaczonych do zwolnienia, bo liczymy na poprawę koniunktury - dodaje Banaś.

Hutnicy, którzy utracą pracę nie zostaną pozostawieni bez pomocy. - Na odprawy mogą liczyć wszyscy pracownicy. Jednak wysokość tych odpraw będzie zależała od wielu czynników. Liczyć się tutaj będzie staż pracy, stanowisko, wysokość dotychczasowej pensji - wyjaśnia Renata Ród, rzecznik prasowy Slag Recycling.

Zainteresowanie zatrudnieniem zwolnionych pracowników wyraził także zakład mięsny z pobliskich Mysłowic. - Spotkaliśmy się w tej sprawie z przedstawicielami Slag Recycling i sanepidu. Do zatrudnienia hutników będą potrzebne książeczki zdrowia. Udało nam się ustalić, że sanepid jest w stanie przeprowadzić grupowe badania - mówi Jacek Nowak, zastępca prezydenta Jaworzna. Pracę w zakładach mięsnych może znaleźć kilkadziesiąt osób.

Swoją wizję pomocy ma również Powiatowy Urząd Pracy w Jaworznie. - Dla nas taka liczba osób zwalnianych to wyzwanie. Na razie wysłaliśmy pismo do zarządcy huty z prośbą o to by określił kwalifikacje zawodowe oraz wiek zwalnianych osób - opowiada Wiesława Polańska, dyrektor PUP w Jaworznie. - Zaraz po otrzymaniu tej informacji przejdziemy do konkretnych działań i wyszukiwania ofert pracy dla zwolnionych - dodaje Polańska.

- Myślimy także o grupie osób, które z różnych powodów nie będą sobie mogły same poradzić na rynku pracy. Będziemy się starali o to, aby w tych trudnych momentach tym ludziom pomóc – zapewnia Paweł Silbert, prezydent miasta. Historia „Huty” Szkła Szczakowa w Jaworznie sięga 1911 roku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.