Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

24700 miejsce

Jaworzno: radny za 72 głosy

Czy w blisko stutysięcznym mieście można zostać radnym, zdobywając w wyborach zaledwie 72 głosy? Jaworznicki przykład pokazuje, że jest to możliwe.

 / Fot. Marek IwaniszynW okręgu wyborczym numer dwa, obejmującym dzielnice Niedzielisk, Podwala i Warpii, Komitetowi Wyborczemu Prawa i Sprawiedliwości przypadł jeden mandat. Początkowo radnym z ramienia tej partii został ceniony lekarz Wiesław Zasłonka. Jego miejsce zwolniło się kilka miesięcy po rozpoczęciu kadencji, kiedy to Zasłonka przegrał walkę z nowotworem.

Jego miejsce zajęła druga na liście Elżbieta Fudro. Swój mandat złożyła podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta. Dlaczego? Bo otrzymała propozycję objęcia stanowiska wizytatora w Śląskim Kuratorium Oświaty, co jak podkreśla jest dla niej ogromną nobilitacją. Niestety, prawo nie pozwala łączyć tych dwóch stanowisk - Będę częstym gościem na sesjach Rady Miejskiej i będę przekazywać na nich wnioski mieszkańców, którzy mnie o to poproszą - zapewniała na dzisiejszej sesji była już radna.

Mapa Górnośląskiego Związku Metropolitalnego. GNU Free Documentation License. / Fot. MesserWoland, Szczepan1990Zgodnie z przepisami zwolnione miejsce zajmuje kolejny kandydat z z listy danego komitetu, któremu przysługuje mandat. Pod warunkiem, że będzie posadą zainteresowany. Kolejną osobą z listy PiS-u jest Ewa Duszyk. Problem w tym, że w tym roku została dyrektorką miejskiego przedszkola i z funkcji tej nie zamierza rezygnować. Kolejny na liście jest znany jaworznicki stomatolog - Józef Orzechowski, który w wyborach uzyskał ... 72 głosy. Sam zainteresowany nie ukrywa zaskoczenia takim obrotem sprawy. Ale szansę zamierza wykorzystać i najpewniej w styczniu zasiądzie w ławach Rady Miejskiej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (10):

Sortuj komentarze:

Co do rekordów to był v-ce marszałek Sejmu w latach 90', za czasów starej ordynacji i list krajowych, który uzyskał w wyborach zawrotny wynik 218 głosów :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Marek, spełniasz moje marzenia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

a no mają, mają....a ja mam rozumieć, że teraz czekasz na tekst o poczuciu humoru jaworznickich DO ? :P Robi się!:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Marek, dobrze, że choc w tym Jaworznie mają poczucie humoru niektórzy DO
heheheheheheh

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak Klaro, a z myślą o Tobie to już w ogóle...;]

Spinoza - nie wiem czy to rekord. Ale wynik cokolwiek niegodny funkcji...takie mam odczucie. Cóż - tak demokracja

Komentarz został ukrytyrozwiń

A czy te 72 głosy to rekord w tej dziedzinie?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Marek, to cudowne robic coś z myślą o kims, prawdą?:]

heheheh

Komentarz został ukrytyrozwiń

Klaro - teraz to ja juz to robię tylko dla Ciebie! Tak się zastanawiałem, czy by Cię uchwalony dzisiaj budżet Jaworzna nie zainteresował. Ale doszedłem do wniosku, że będę Ci jednak dawkował;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

We Wrocławiu Łoś jak kandydował to już się wahał, czy iść do Sejmu, czy zostać w Urzędzie Marszałkowskim. Wybrał to drugie, a właściwie koledzy z partii wybrali, bo dostał tak mało głosów, że po prostu wstyd. W Jaworznie wykazują się wyższą etyką w tym przypadku. Plus

Komentarz został ukrytyrozwiń

dawno nie było wieści z Jaworzna i juz się martwiłam, a tu suprajs;]
to mogę iść świętować;]

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.