Facebook Google+ Twitter

Jaworzno. Straż pożarna ewakuowała szkołę

Rozpylona substancja chemiczna nieznanego pochodzenia była przyczyną ewakuacji uczniów ZSP nr 4 w Jaworznie. Do szpitala trafiło szesnaścioro licealistów, którzy mieli problemy z oddychaniem.

Do zdarzenia doszło dzisiaj w godzinach przedpołudniowych. - Przed godziną 11 otrzymaliśmy zgłoszenie, że kilkoro uczniów uskarża się na problemy z oddychaniem, a niektórzy z nich mają bóle głowy oraz mdłości - opowiada mł. asp Tomasz Obarski.

Straż pożarna po przybyciu na miejsce zarządziła ewakuację budynku. - Łącznie wyprowadziliśmy z budynku około 400 osób - mówi kapitan Jarosław Dąbrowski z PSP w Jaworznie. W akcji udział wzięły cztery jednostki strażackie, pogotowie oraz policja.

- Powodem ewakuacji była nieznana substancja chemiczna, która została rozpylona na pierwszym piętrze szkoły. Niestety nie jesteśmy w stanie stwierdzić co to było - przyznaje Dąbrowski. - Nie stwierdziliśmy by z jakiegokolwiek urządzenia ulatniał się gaz - dodaje.

W wyniku zatrucia szesnaścioro uczniów trafiło do szpitala. - Wszyscy przywiezieni do naszego szpitala uskarżali się na problemy z górnymi drogami oddechowymi. Niektórzy mieli także problemy z ciśnieniem - relacjonuje Józef Kurek, dyrektor szpitala.

W chwili obecnej nie jest wiadomo czym dokładnie zatruli się licealiści. - Taką wiedzę będziemy mieli dopiero po otrzymaniu badań - mówi Kurek. Jednak żadnemu z poszkodowanych nie zagraża niebezpieczeństwo. - W zależności od tego jak szybko będą ustępować objawy będziemy zwalniać poszczególnych pacjentów. Sądzę jednak że potrwa to od kilkunastu godzin do kilku dni - dodaje Kurek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

+ za debiut! W końcu...;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.