Facebook Google+ Twitter

Jaworzno: Urzędnicze nagrody

W wyniku corocznej oceny pracy urzędników prezydent miasta postanowił pieniężnie nagrodzić tych, którzy zebrali dobre noty. Między 356 pracowników zostanie podzielone 700 tysięcy złotych.

Urząd Miejski w Jaworznie / Fot. Marek IwaniszynPieniądze przeznaczone na nagrody zostały wygospodarowane z budżetu miasta. - W związku z tym, że samorząd racjonalnie gospodarował funduszem wynagrodzeń, pozytywnie ocenieni urzędnicy otrzymają nagrody - tłumaczył na konferencji prasowej Jacek Nowak, zastępca prezydenta Jaworzna.

Ocenie poddani zostali wszyscy pracownicy urzędu, którzy są w nim zatrudnieni dłużej niż pół roku. Obowiązek okresowej oceny urzędników został wprowadzony nowelizacją ustawy o pracownikach samorządowych oraz rozporządzeniem Rady Ministrów z marca bieżącego roku. Zgodnie z zapisami powyższych przepisów w czerwcu zostały wybrane kryteria oceny (pod kątem realizacji wytyczonych celów) oraz termin jej przeprowadzenia (zakończyła się we wrześniu).

Wysokość nagrody za całoroczną pracę uzależniona jest od uzyskanej przez pracownika oceny okresowej, a także charakteru, złożoności, efektów pracy oraz sumienności i staranności w wykonywaniu powierzonych obowiązków. Naczelnicy wydziałów i biur mogli wnioskować o przyznanie dodatkowej nagrody dla szczególnie wyróżniających się urzędników.

Zapytaliśmy prezydenta Jacka Nowaka, jakie konsekwencje rodzą oceny negatywne oraz czy takowe były. - W wydziałach, które mi podlegają (5 wydziałów i jedno biuro - przyp. red.) ocen negatywnych nie zarejestrowałem. Jeżeli ocena pracownika byłaby negatywna, to ścieżka kariery byłaby dla niego ograniczona. Pewnie będziemy poszukiwać dla takiego pracownika innej możliwości realizacji siebie w pracy zawodowej. Bo czasem zdarza się tak, że pracownik zatrudniony na innym stanowisku, w innym biurze, w pracy o innym charakterze będzie się dobrze realizował. Być może ta praca, którą dzisiaj realizuje nie odpowiada jego cechom - tłumaczył Jacek Nowak.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Mogę Ci namalowac mapkę żebyś trafiła;]

Komentarz został ukrytyrozwiń

dobra, obiecuję, że latem wsiądę w samochód i jak ktos mnie zapyta, gdzie wybieram się na weekend, powiem:do Jaworzna;]
serio!;]

Marlwa, ale podziwiam twój zapał;]

Komentarz został ukrytyrozwiń

+! =)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Już Cię Klara zapraszałem..zapewniam, że po wizycie Twoje wpisy będą takie same...tyle że bez ironii;)
Pozdrawiam!

Komentarz został ukrytyrozwiń

kocham Jaworzno;]

Komentarz został ukrytyrozwiń

Prawdziwie obywatelski :) (+)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.