Facebook Google+ Twitter

Jaworzno: W sobotę triathlonowe mistrzostwa

Już w sobotę na terenie Ośrodka Wypoczynkowo-Rekreacyjnego "Sosina" odbędą się pierwsze Otwarte Mistrzostwa Jaworzna w triathlonie. Dla spragnionych sportowych wyzwań mamy dobrą wiadomość - są jeszcze wolne miejsca.

Plakat / Fot. MCKiSTylko (albo aż) 150 osób może podjąć rywalizację w sobotnich zawodach "Stalowego Sokoła 2007" . Taki limit uczestników ustalił organizator imprezy. Aktualizowana 3 lipca lista startowa liczy 61 osób, z czego aż 16 z Dąbrowych Górniczej! Na liście znajduje się dwanaście zawodniczek i 49 zawodników. Każdy zainteresowany może zgłaszać się w formie elektronicznej na adres mailowy podany przez organizatora imprezy, bądź też - jeśli starczy miejsc - w dniu zawodów. O starcie zadecyduje kolejność zgłoszeń.

Każdy, kto będzie chciał zmierzyć się z rywalami oraz przede wszystkim z własnymi słabościami musi uiścić opłatę wpisową w wysokości 10 zł. Dodatkowo w dniu zawodów będzie musiał zapłacić 50 zł kaucji za chip, który będzie elektronicznie mierzył czas zawodnika. Oczywiście po zakończeniu zawodów nieuszkodzonego chipa będzie można oddać w zamian za zwrot kaucji.

Zawodnicy będą mieli do przepłynięcia 250 metrów, 10 kilometrów do przejechania na rowerze po szutrowych i polnych drogach oraz 2 kilometry do przebiegnięcia (pętle po 1 km). Imprezę przygotowuje Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie.Jaworzno! / Fot. Marek Iwaniszyn
Jak zapewniają organizatorzy głównym celem zawodów jest popularyzacja tej ciągle mało znanej dyscypliny sportu na terenach Polski południowej. Dodatkowo ma to być okazja do promocji miasta oraz rozszerzenia wakacyjnej oferty sportowej dla mieszkańców Jaworzna. Głównym sponsorem tegorocznej, pierwszej edycji "Stalowego Sokoła" – jest jaworznicki oddział CitiFinancial.

Zawodnicy zostaną sklasyfikowani wg wieku w czterech grupach (osobno kobiety i mężczyźni):
* młodzik (rocznik 1992-1993),
* junior młodszy i junior (1988-1991),
* młodzieżowiec i senior (1968-1987),
* weteran i starsi (1967 i starsi).

Dodatkowo zostanie przygotowana osobna klasyfikacja kobiet i mężczyzn pochodzących z Jaworzna. Warunkiem sklasyfikowania w danej grupie jest frekwencja - musi wystąpić w niej co najmniej 5 zawodników/zawodniczek. W kategoriach, w których zawodnicy ukończyli osiemnaście lat przewidziano nagrody pieniężne. Natomiast w kategorii młodzik oraz mieszkańcy Jaworzna za miejsca na podium przewidziano statuetki i nagrody rzeczowe.
Plakat / Fot. MCKiS
Zawody zostaną przeprowadzone na terenie Ośrodka Wypoczynkowo-Rekreacyjnego "Sosina" znajdującego się przy ulicy Bukowskiej. OWR "Sosina" znakomicie nadaje się do tego typu zawodów. Na terenie jest zbiornik wodny o powierzchni 50 ha oraz kompleks leśno-łąkowy o powierzchni 30 ha.

Po zawodach przewidziano bluesowy Piknik Rodzinny. Dla wszystkich zagrają dwa zespoły: Highway Blues i Coach. W razie niepogody koncerty nie odbędą się.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

ekm...tylko jako dziennikarz (na wpół obywatelski:P). Z przyjemnością wziąłbym udział Marcinie. Gdyby zamiast pływania było co innego. Tej sztuki nie posiadłem;P

Komentarz został ukrytyrozwiń

Uczestniczysz :P ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.