Facebook Google+ Twitter

Jaworzno: Wakacyjne warsztaty dzięki rządowej dotacji

Ponad półtora tysiąca osób wzięło w czasie wakacji udział w bezpłatnych warsztatach rzemiosła artystycznego i zajęciach sportowych w Jaworznie. Przedsięwzięcie kosztowało 139 tysięcy złotych. Prawie sto tysięcy pochodziło z dotacji rządowej

Warsztaty rzemiosła artystycznego odbyły się w plenerze przed halą w centrum Jaworzna / Fot. Marek IwaniszynZajęcia sportowe - piłka nożna, siatkówka, lekkoatletyka - oraz warsztatowe - rzeźbiarstwo, wikliniarstwo, ceramika i plastyka - były pierwszym etapem programu wyrównywania szans edukacyjnych dzieci i młodzieży "Wiedza i umiejętności kluczem do przyszłości".

Miłośnicy sportu odbywali swoje zajęcia przez całe wakacje w obiektach Miejskiego Centrum Kultury i Sportu. Natomiast warsztaty rzemiosła artystycznego, które odbyły się w ostatnim tygodniu wakacji, zorganizowane zostały w plenerze przed Halą Widowiskowo-Sportową w centrum miasta. Wszyscy chętni pod okiem instruktorów mogli doskonalić swoje umiejętności. Niezbędne materiały oraz narzędzia zapewnili organizatorzy. Motywacją do udziału w zajęciach były nagrody, jakie przewidziano dla twórców najciekawszych prac.

Druga część programu to zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze, których realizacja rozpoczęła się wraz z pierwszym szkolnym dzwonkiem. W szkołach organizowane są pozalekcyjne zajęcia w postaci kół zainteresowań oraz zajęcia mające rozwijać Wszyscy chętni pod okiem instruktorów mogli doskonalić swoje umiejętności. / Fot. Marek Iwaniszynwiedzę młodych ludzi w zakresie nauk ścisłych i języka angielskiego. - Głównym celem naszego programu jest wyrównywanie szans edukacyjnych dzieci i młodzieży - mówi Paweł Silbert, prezydent Jaworzna. I dodaje: - Opracowujemy i wdrażamy takie działania, które mają pomóc dzieciom i młodzieży z problemami w nauce. Szczególną uwagę chcemy poświęcić tym uczniom, którzy mogą z różnych względów nie ukończyć szkoły.

Na zajęcia przeznaczono 139 tysięcy złotych, z czego 97,5 tys. zł. pochodziło ze wspomnianej dotacji rządowej, natomiast pozostałe 41,5 z budżetu miasta.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Lokalność przeplatana obywatelskością. Czyli tak jak trzeba!

Komentarz został ukrytyrozwiń

(+) Organizatorzy zapewnili materiały, narzędzia i pomoc i jeszcze dali nagrody!

Komentarz został ukrytyrozwiń

(+) Świetna inicjatywa. Dzięki za info.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.