Facebook Google+ Twitter

Jaworzno: zima nie zaskoczyła

Tradycyjnie już relacje opisujące pierwsze opady śniegu w naszym kraju rozpoczynają się w większości przypadków od stwierdzenia, że znów wszystkich zaskoczyła zima. Jednak nie w Jaworznie.

Tej zimy nieodśnieżone mogą pozostać co najwyżej drogi osiedlowe. / Fot. Ania SzelnerTym razem wszystkie służby odpowiedzialne za utrzymanie porządku były w pełni gotowości i wraz z pierwszymi opadami śniegu na głównych jaworznickich ulicach pojawiły się pługi i piaskarki. Gorzej było z drogami osiedlowymi ale również i tu pojawiły się z czasem gotowe do odśnieżania pojazdy.

Za odśnieżanie jaworznickich dróg odpowiada, podobnie jak w minionych latach, Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania. W tym roku postanowiono jednak zmienić zasady umowy. – Tej zimy będziemy płacić spółce tylko i wyłącznie za przejechane kilometry, sól i piasek. Jest to dużo bardziej sprawiedliwy sposób rozliczania niż w latach ubiegłych – zapewniał na konferencji prasowej dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów Przemysław Gardoń. Wcześniej obowiązywała opłata ryczałtowa, co powodowało, że przy srogiej zimie MPO musiało dopłacać do zadań z własnych pieniędzy. Natomiast przy łaskawej zimie to MZDiM znacznie przepłacał. Tym razem ma być inaczej.

Ponadto w ramach "Akcji zima" wymienione zostały maty antypoślizgowe w przejściu podziemnym na jednym z jaworznickich osiedli. Stare były już na tyle zużyte, że nie zapewniały bezpieczeństwa.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

a w Kutnie jeszcze nie padało:(( aż się dziwie

Komentarz został ukrytyrozwiń

W Myszkowie też poraz pierwszy zima nie zaskoczyła drogowców. Drogowcom gratulujemy punktualności:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

skoro tak to wzór do naśladowania dla innych miast ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jaworzno, to moje ulubione miasto;>
właśnie się zastnawiałam, co też dzieje się w Jaworznie;]

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.