Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

14574 miejsce

Jaworzno: zmiany na szczytach władzy

Jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia poznamy nowego wiceprezydenta miasta. Wolne stanowisko prawdopodobnie zajmie Dariusz Starzycki, dotychczasowy sekretarz. To nie jedyna personalna zmiana, jaka nas czeka w jaworznickim magistracie.

 / Fot. Marek Iwaniszyn/www.jaworznianin.plStarzyckiego, na stanowisko powoła 22 grudnia prezydent Paweł Silbert. Tego samego dnia radni, na sesji Rady Miejskiej, będą musieli podjąć uchwałę o odwołaniu Starzyckiego z dotychczasowej funkcji sekretarza miasta.

Tym samym radni będą musieli również wybrać nowego sekretarza. Kto nim zostanie? Prezydent zaproponuje na to stanowisko Ewę Sidełko-Paleczny, pełniącą obecnie funkcję Naczelnika Biura Promocji i Informacji. - Jeśli radni poprą tę kandydaturę na stanowisko Sekretarza Miasta, to wtedy prezydent zdecyduje o trybie wyboru nowego naczelnika biura - powiedział serwisowi Wiadomości24.pl Marcin Marzyński, kierownik Referatu Informacji i Komunikacji Społecznej.

Starzycki jest od lipca przewodniczącym jaworznickiego oddziału Prawa i Sprawiedliwości.
 / Fot. Marek Iwaniszyn/www.jaworznianin.pl
Posada zastępcy prezydenta jest wolna od czerwca 2008 roku, kiedy to minął trzymiesięczny okres wypowiedzenia poprzedniego zastępcy prezydenta - Mariusza Rechula. Były wiceprezydent złożył dymisje po zawirowaniach związanych z chęcią likwidacji Szkoły Podstawowej nr 6 i przeniesienia jej do pobliskiej SP 7. Po medialnej burzy i zdecydowanym proteście rodziców z pomysłu się wycofano. - Przeanalizowałem tą całą sytuację i tak naprawdę mimo honorowego zachowania pana Rechula wydaje się, że nie mogę tej propozycji przyjąć. Trudno mi sobie wyobrazić, żebym tak z dnia na dzień pozbawił się możliwości sprawnego działania - mówił wówczas o nieprzyjętej dymisji Paweł Silbert, prezydent miasta.
11-go listopada Dariusz Starzycki (pierwszy z prawej) jeszcze stał bokiem do prezydenckiego duetu... / Fot. Marek Iwaniszyn/www.jaworznianin.pl
Czas jednak płynął, Rechul zdania nie zmienił i w czerwcu miejsce stało się wolne. Silbert aż do teraz nie zdecydował się go obsadzać. Były zastępca - Mariusz Rechul, szybko znalazł sobie nowe miejsce pracy. Kilka dni po zakończeniu współpracy z magistratem znalazł się w zarządzie Południowego Koncernu Energetycznego, w którym został wiceprezesem zarządu i dyrektorem ds. ekonomiczno-finansowych.

Obecnie prezydent ma jednego zastępce: Jacka Nowaka.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.