Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

15167 miejsce

Jaworzno zmierza ku lepszej przyszłości

- Możemy powiedzieć, że rok 2007 to nie tylko czas dobrej koniunktury gospodarczej, ale również dobry rok dla naszego miasta - mówił, podsumowując 2007 rok, prezydent Jaworzna Paweł Silbert. Co takiego dobrego w mieście się wydarzyło?

Czytelnia czasopism. / Fot. Marek IwaniszynNowa biblioteka

Otwarcie nowego gmachu Centrali Miejskiej Biblioteki Publicznej było w Jaworznie z pewnością najważniejszym wydarzeniem roku. To jedna z najnowocześniejszych bibliotek w regionie. - To nie tylko biblioteka, ale również miejsce, gdzie odbywa się wiele wydarzeń kulturalnych - zaznaczył prezydent Silbert.

I rzeczywiście biblioteka stała się prawdziwym kulturalnym sercem miasta. Praktycznie każdego popołudnia odbywają się w niej jakieś zajęcia, warsztaty czy wykłady. Każdy może m.in. uczestniczyć w darmowych lekcjach nauki języka włoskiego, rosyjskiego czy angielskiego. W bibliotece znajduje się ponad 120 komputerów. / Fot. Marek Iwaniszyn

Czytaj więcej:
Nowoczesna elektroniczna biblioteka powstała w Jaworznie
Wiadomości24.pl w nowym centrum kulturalnym Jaworzna
Dlaczego w Jaworznie zbudowano nową bibliotekę?
Nowoczesna biblioteka w Jaworznie już otwarta
Jaworznianie czytają aż miło

Wymiana oświetlenia. / Fot. Ania SzelnerInwestycje

Podczas konferencji prasowej, na której prezydent Paweł Silbert podsumował miniony rok w Jaworznie, wymieniono inwestycje już zrealizowane bądź w trakcie budowy. Wspomniano o kompleksowej wymianie oświetlenia. Przy jaworznickich drogach wymieniono 7,5 tys. punktów świetlnych. - Jest to pierwsza tego typu umowa zawarta w Polsce południowej - powiedział na jednej z konferencji 11.09.2007 - Historyczna umowa podpisana. Swoje podpisy pod nią złożyli: ze strony miasta prezydent Paweł Silbert(po lewej), oraz reprezentujący firmę Budimex Dromex S.A. Wojciech Więckowski, Dyrektor Oddziału Infrastruktury Komunikacyjnej Południe w Krakowie. / Fot. Marek Iwaniszynprasowych Jacek Nowak, zastępca prezydenta Jaworzna. Część mieszkańców narzeka, że po zmianie lamp przy ulicach zrobiło się ciemniej. Prezydent Silbert zapewnia jednak, że wszelkie normy są spełnione, a wrażenie to wynika z faktu, że część ulic było wcześniej nadmiernie oświetlonych.

Prezydent Silbert mówił również o zakończeniu I etapu projektu "Miasto Twarzą do Autostrady" oraz rozpoczęciu kolejnych prac. Wiąże się z nimi m.in. największy w historii miasta przetarg. Jego wartość sięga prawie 60 milionów złotych. 11 września 2007 roku podpis pod stosowną umową złożyli, ze strony miasta - Paweł Silbert oraz, ze strony wykonawcy (firmy Budimex Dromex S.A.) - Wojciech Więckowski.

Wymiana dowodów
 / Fot. Marek IwaniszynZ pewnością jednym z sukcesów jaworznickiego magistratu było zmobilizowanie mieszkańców do wymiany starych, "książeczkowych" dowodów osobistych na nowe. - Wniosków nie złożyło jeszcze około pięć tysięcy mieszkańców - mówił Paweł Silbert. I dodawał: - Ta liczba to efekt prowadzonej od lutego kampanii informacyjnej skierowanej do mieszkańców miasta.
Dzięki niej, średnio w miesiącu około 2 tysiące osób składało wniosek o wymianę dokumentów i tyle samo odbierało nowy dowód. Z końcem listopada przyjęto blisko 22 tys. wniosków i wydano ponad 19,5 tys. nowych dowodów. Rzeczywiście akcja informacyjna (banner na urzędzie miejskim, plakaty, ulotki) była dość skuteczna.
Czytaj więcej:
Banner na urzędzie przypomina o wymianie dowodów
Niefortunna wypowiedź ministra opóźni wymianę dowodów

Multimedialny urząd
 / Fot. UM JaworznoJesienią urząd wprowadził kilka nowatorskich rozwiązań, które poprawiły komunikację mieszkańców z urzędnikami. Uruchomiono sms-owy serwis informacyjny, możliwość połączenia się z pracownikami magistratu poprzez komunikator Skype oraz zainstalowano elektroniczny wyświetlacz naprzeciwko jednego z głównych przystanków w centrum miasta. - Nasze nowe propozycje mają ułatwić komunikację między urzędem a mieszkańcami, pomóc w rozwiązywaniu ich spraw - mówił na konferencji prasowej Dariusz Starzycki, sekretarz miasta.
Czytaj więcej:
Informacyjna ofensywa jaworznickiego magistratu.

Prezydent Jaworzna Paweł Silbert uważa, że rok 2007 był dobry dla miasta. Nie sposób się z nim nie zgodzić.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (14):

Sortuj komentarze:

Beton - to chyba na forum do "Dowcipy o dziennikarzach W24" powinieneś dać;]

Komentarz został ukrytyrozwiń

Patrzajta, ktoś podsumował rok 2007 w Jaworznie już we wrześniu :D

Komentarz został ukrytyrozwiń

Stary News, czytałem to z 3 miesiące temu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

dołączam się do przedmówców - brawo:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

(oklaski)

Komentarz został ukrytyrozwiń

no właśnie....Klare mi wcieło:( a ja specjalnie dla niej pisałem!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

+

Komentarz został ukrytyrozwiń

(+) I ja gratuluję, Marku.
Klaro, gdzie jesteś? ;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 03.01.2008 18:01

(+) Dolaczam sie do gratulacji, Marku... Robisz bardzo wiele dla Twojego miasta

Komentarz został ukrytyrozwiń

Brawo Marek :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.