Facebook Google+ Twitter

Jazda konna - sport i relaks w jednym

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2010-02-03 16:47

Chociaż zima daje nam się we znaki, nie oznacza to, że powinniśmy rezygnować ze sportu. Nie chodzi tu o popularne narty czy snowboard, ale o... jazdę konną. Uważasz, że o tej porze roku to niemożliwe? Nic bardziej mylnego.

stock.XCHNG / Fot. http://www.sxc.hu/photo/1198619Jazda konna to nie tylko sposób na aktywne spędzanie czasu. Oprócz uprawiania sportu, mamy okazję obcować ze wspaniałymi zwierzętami, jakimi są konie. Prócz zasad jazdy, można nauczyć się również pielęgnacji. Już po pierwszych zajęciach pokochasz te zwierzęta.

Na zapisanie się do stadniny na naukę jazdy konnej nie musisz czekać do wiosny. Zima to dobry moment na nauczenie się podstaw jazdy konnej na ujeżdżalni, aby na wiosnę móc zacząć jeździć samodzielnie i w pełni cieszyć się z uprawiania tego sportu.

Jak wyglądają pierwsze zajęcia?

Na samym początku nauki instruktor uczy zasad współpracy z koniem. Nie jest to oczywiście tylko teoria. Już na pierwszych zajęciach dosiada się konia i uczy jazdy. Chociaż może wydawać się to niektórym straszne, to nie ma się jednak czym martwić. Instruktor czuwa nad Twoim bezpieczeństwem. Pomaga mu w tym lonża - rodzaj tasiemki (czasami sznurka), który zaczepiony jest do ogłowia konia. Dzięki temu można bezpiecznie nauczyć się zasad "sterowania" koniem oraz anglezowania - unoszenia się w siodle podczas kłusu w rytm ruchów konia. Kiedy opanuje się te podstawowe umiejętności, można zacząć jazdę bez użycia lonży.

Czy warto inwestować w sprzęt jeździecki?

Na początku odradzałabym kupowanie całego sprzętu. Nie należy on do tanich, dlatego warto zaczekać, aby przekonać się, czy będziemy kontynuować naukę. Jak w takim razie należy ubrać się na pierwsze zajęcia? Przede wszystkim trzeba postawić na wygodę. Ze względu na porę roku, należy założyć kurtkę. Jednak nie powinno się ubierać zbyt grubo - jazda konna wymaga dużego wysiłku, dlatego już po kilkunastu minutach robi się naprawdę ciepło. Bardzo ważne jest odpowiednie dobranie dolnej części garderoby. Najlepsze będą grube materiałowe spodnie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.