Facebook Google+ Twitter

Jazda kulturalna, czyli weekendowe atrakcje w Warszawie!

Wystawy, koncerty, kino plenerowe i wiele innych atrakcji czeka już w najbliższy weekend na tych, którzy wakacje spędzają w mieście. Wydarzenia kulturalne w stolicy będą miały szczególny charakter ze względu na rocznicę Powstania Warszawskiego.

 / Fot. PlakatFotograficzna gra miejska, czyli "Twoja klisza z Powstania" to wydarzenie organizowane przez Muzeum Powstania Warszawskiego, dzięki któremu młodzi ludzie będą mogli wcielić się w rolę powstańczych fotoreporterów. Akcja rozpocznie się 7 sierpnia o godz. 12 na Krakowskim Przedmieściu.

Projekt, który będzie miał miejsce już po raz czwarty, ma na celu upamiętnienie historii, przybliżenie okoliczności. W trakcie pokonywania 7-kilometrowej trasy uczestnicy będą odszyfrowywać tajne informacje a także poznawać nowe miejsca związane z powstaniem. "Twoja klisza z Powstania to także konkurs fotograficzny. Internauci wyłonią najlepsze zdjęcie zrobione podczas gry a wyniki zostaną ogłoszone jesienią.

W projekcie może udział może wziąć każdy. Warunkiem jest posiadanie aparatu fotograficznego oraz wypełnienie wniosku zgłoszeniowego.

 / Fot. PlakatDla jeszcze bardziej aktywnych organizatorzy przygotowali rajd rowerowy szlakiem bojowym AK "Żywiciel", które broniło Żoliborza. Dwa tysiące ludzi odda w ten sposób hołd Powstańcom Warszawy. Masa Powstańcza odbędzie się w sobotę, od godz. 17 do 20. Start na rogu ul. Przyokopowej i ul. Prostej.

Natomiast wieczorem, o godz. 20, w Filii Centrum Artystycznego Fabryki Trzciny będzie można obejrzeć spektakl pt. "Przypisy do powstania" w reżyserii Katarzyny Szyngiery. W przedstawieniu przygotowanym przez studentki krakowskiej reżyserii, aktorzy będą próbowali odpowiedzieć na pytanie, czy w ogóle są w stanie zrozumieć to wydarzenie. W spektaklu staną się współczesnym "przypisem" do Powstania.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.