Facebook Google+ Twitter

Jazz bez ograniczeń na Jazz bez…

Jazz jest niezależny, a co dopiero Jazz Bez... granic, stereotypów i uprzedzeń. Tak właśnie zagrają zespoły na Międzynarodowym Festiwalu Jazz Bez..., który odbędzie się od 2 do 12 grudnia br. w miastach Polski i Ukrainy.

Logo 10. Międzynarodowego Festiwalu Jazz bez... / Fot. Materiały organizatora / dzyga.comSchematyczna mapka miejsc, w których odbywać się będą festiwalowe koncerty. / Fot. Materiały organizatora / dzyga.comOrganizacyjnym centrum 10. Międzynarodowego Festiwalu Jazz Bez… jest Lwów. Koncerty będą się odbywać w 13. miastach Polski i Ukrainy od 2 do 12 grudnia br. Wystąpi podczas nich 26 zespołów z Niemiec, Polski, Rosji, Gruzji, Litwy, Portugalii, Argentyny, Kanady, Armenii, Holandii, Szwajcarii i Ukrainy. W sumie w Festiwalu weźmie udział 130 muzyków.

Lwów, Przemyśl, Lublin, Charków, Sewastopol, Tarnopol, Łuck, Iwano-Frankowsk, Równe, Użgorod, Sanok, Nowice, Sękowa – oto miasta, które widnieją na mapie festiwalowych koncertów. Festiwal łączy różne style jazzu: swing, fusion, bebop, jazz rock, funk, cool, free jazz. Każdy wśród festiwalowych koncertów z pewnością znajdzie coś dla siebie.

Koncerty we Lwowie będą się odbywać w JazzClub.L’viv, Art-Café „Kvartyra 35", Clubie „Picasso”, Lwowskiej Filharmonii.

Jazz bez… ma swoje korzenie w przemyskich Mikołajkach Jazzowych - jednym z najstarszych polskich festiwali jazzowych. Pierwszy koncert w ramach Mikołajków Jazzowych w Przemyślu odbył się w 1982 r. Jednym z tradycyjnych elementów tego festiwalu są „jam session”. Podczas nich nawet najmłodszy jazzman ma możliwość występowania wspólnie z mistrzami. Tradycje te zostały zachowane również podczas festiwalu „Jazz bez…”

Plakat przemyskiej części festiwalu. / Fot. Materiały organizatora / www.ck.przemysl.plW Przemyślu pierwszy dzień festiwalu (2 grudnia, czwartek) jest dniem bezpłatnego wejścia na koncerty. Na pozostałe występy bilety kosztują 15 zł normalny oraz 10 zł ulgowy dla młodzieży. Festiwalowego jazzu będzie można posłuchać w przemyskim Klubie Piwnice przy Centrum Kulturalnym w Przemyślu (Konarskiego 9) o godz. 19.00. Bilety można kupić w Centrum Kulturalnym w Przemyślu, w sklepie Musicland (Wałowa 13) lub przed koncertami. Przez kolejne dni festiwalu w Przemyślu wystąpią: YuniorJazzBez, Litvinyuk Acoustic Jazz, D.Kray, New Trio, Marina Zakharova & Ochran Agabeyli, Tetyana Balakyrska & Free Spoken Band.

W ostatni dzień festiwalu - w niedzielę koncert rozpocznie się o godz 18.00 i zakończy się jam session. Wystąpią zespoły: Karolak Quartet, Old Rzech Jazz-Band z Jerzym Dynią oraz Marcin Ślusarczyk Quartet z programem prezentującym muzykę Janusza Muniaka.

Na Podkarpaciu również w Sanoku w ramach festiwalu wystąpią: Tszaska –Deyzi, Tetyana Balakyrska & Free Spoken Band, Max Klezmer, Joachim Mencel Trio, Alex Maksymiv Project. Koncerty odbywać się będą w Klubie Górnik ul. Grzegorza 2 oraz w Klubie Pani K.

Szczegółowe informacje o wszystkich wykonawcach oraz plan koncertów można sprawdzić na stronie organizatora festiwalu www.dzyga.com

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Marek ze Słupska
  • Marek ze Słupska
  • 18.11.2010 08:23

Intrygujący wydaje sie koncert w malutkiej NOWICY koło Gorlic. W sierpniu byłem na koncercie J. Muniaka w Binarowej [ze dwie góreczki od Nowicy]. Soczysty, smakowity kąsek jazzu. Wielkie dzięki tej Osobie, która mnie namówiła na tamten wyjazd.
Oj dzieje się w tym Przemyślu i "Okolicy". Zapowiada się niezłe jam session, myślę, że niegorsze niż Mikołajki Jazzowe. Na taki jam Św. Mikołaj napewno zjedzie i zaimprowizuje jakiś temat na dzwonkach u sań.
Życzę wszystkim dobrego grania i słuchania.

Marek ze Słupska

Ps.
Zagrajcie tak żeby tu nad Bałtykiem było słychać !!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.