Facebook Google+ Twitter

„Jazz Bez” w Lublinie

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2008-12-06 21:34

VIII edycja Międzynarodowego Festiwalu Jazzowego „Jazz Bez” już jutro, po raz pierwszy, zagości w Lublinie. Wszystkie koncerty w ciągu najbliższego tygodnia usłyszymy w kawiarni artystycznej „Hades”.

Plakat Festiwalu / Fot. www.ck.lublin.pl/Międzynarodowy Festiwal Jazzowy jest uznanym i cieszącym się dużym zainteresowaniem wydarzeniem docenionym zarówno przez artystów jak i publiczność. Przegląd muzyki jazzowej jest przedsięwzięciem organizowanym od 2001 roku. Początkowo gościł we Lwowie i Przemyślu, tam tegoroczną edycją możemy cieszyć się od piątku. „Jazz Bez” festiwal z roku na rok zdobywa szerszą publiczność dlatego organizatorzy zdecydowali się na zwiększenie liczby miast, w której zagrają muzycy. Tej decyzji zawdzięczamy pierwszą wizytę i edycję zorganizowaną w Lublinie. Koncerty odbędą się także w Sanoku i Jarosławiu. Festiwal zwiększył swoje spektrum także po ukraińskiej stronie granicy, gdzie jazzowe granie usłyszymy m.in. w Kijowie, Charkowie czy Łucku.

„Jazz Bez” to muzyka wyzwolona, bez ograniczeń w czasie i przestrzeni – zapowiadają organizatorzy. Przegląd to uznana marka, która cieszy się opinią imprezy z najlepszą muzyką improwizacyjną. Dobrym tego przykładem jest formacja „Dzyga Jazz Quartet”, która w Polsce zdobyła rzeszę wielbicieli za sprawą fenomenalnych improwizacji granych na żywo podczas koncertów. Zespół otworzy, w niedzielę, „Jazz Bez” festiwal.

Program festiwalu.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.