Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

23101 miejsce

Jazz na organach w Tuluzie

W "Mieście róż", jak zwana jest powszechnie francuska Tuluza, odbywa się coroczny festiwal organowy, w tym roku w programie także jazz.

Od 5 do 16 października w Tuluzie odbywa się 16. z kolei Festiwal Organowy. W tym roku dyrektor artystyczny imprezy Michel Bouvard postanowił włączyć do repertuaru wiele nowości. Na stronie internetowej festiwalu w wywiadzie zaznaczył: "Organiści ćwiczyli u siebie zawsze na klawesynie, klawikordzie, a w XIX – XX wieku także na pianinie. Chciałbym usytuować organy w wielkiej rodzinie instrumentów klawiszowych. W tamtym roku miał honor reprezentować tę rodzinę fortepian, w tym roku będzie to klawikord i klawesyn".

Wśród wielu nowości jakie oferuje festiwal, jest koncert jazzowy na organy. Tego przedsięwzięcia podjęli się dwaj muzycy - holenderski organista, pianista i kompozytor jazzowy Bert van den Brink oraz belgijski trębacz jazzowy Bert Joris. Koncert ten odbędzie się w zamienionym na muzeum kościele poklasztornym św. Augustyna w Tuluzie, zamykając w niedzielę 16 października cały festiwal.Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

jazzmen
  • jazzmen
  • 14.01.2012 02:20

To rzeczywiscie piekne szalenstwo!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jazz na organach! - bardzo frapująca koncepcja :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.