Facebook Google+ Twitter

Jazz światowego formatu w Opolu

  • Źródło: Dziennik Zachodni
  • Data dodania: 2006-10-19 11:40

Henryk Miśkiewicz i Full Drive zagrają jutro w Miejskim Ośrodku Kultury w Opolu. Urszula Dudziak zaśpiewa 23 października w opolskiej Filharmonii.

Urszula Dudziak zaśpiewa 23 października w opolskiej Filharmonii
Urszula Dudziak (ur. 1943) - śpiewaczka jazzowa. Już jako początkująca artystka zaproszona do współpracy ze znanymDziennik Zachodni zespołem jazzowym Krzysztofa Komedy. Zmianę stylistyki przyniosła jej współpraca z późniejszym mężem, Michałem Urbaniakiem. Koniec lat 60. to liczne zagraniczne koncerty. Z powodzeniem występowała też wielokrotnie na festiwalu Jazz Jamboree (1969 - 72). W 1973 roku artystka decyduje się na rozpoczęcie kariery w USA. Owocuje to kolejnymi koncertami i współpracą z najlepszymi muzykami i śpiewakami jazzowymi świata: z orkiestrą Gila Evansa, w Archie Shepp, Lester Bowie, zespołem Vienna Art Ensemble.. Wybrana dyskografia: "Super Constellation" (1973), "Ulla" (1982), "Jazz Unlimited" (1993), "Journey, Saturation" (1994).

Filharmonia Opolska im. Józefa Elsnera
Opole ul. Krakowska 21

Henryk Miśkiewicz i Full Drive zagrają jutro w Miejskim Ośrodku Kultury w Opolu
Henryk Miśkiewicz to prawdziwa sława polskiego jazzu doceniony również na całym świecie. To artysta wszechstronny, nowatorski i poszukujący. Mimo klasycznych studiów muzycznych, nie zerwał kontaktów z jazzem: grał w Big Bandzie Stodoła, w Jazz Carriers, nie stronił od współpracy z innymi zespołami - Sami Swoi, Alber - Strobel, Swing Session...

Miejski Ośrodek Kultury
Opole, ul. Piastowska 14a

D.P.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.