Facebook Google+ Twitter

Jazz w listopadzie czyli Jazztopad we Wrocławiu

Filharmonia im. Witolda Lutosławskiego we Wrocławiu organizuje IV Festiwal Jazztopad. Od 16 listopada na widowni zasiądą obok siebie fani jazzu i klasyki. Zabrzmią aranżacje jazzowe utworów między innymi Chopina i Vivaldiego.

Koncert Inauguracyjny festiwalu odbędzie się 16 listopada o godzinie 19:00, Jazztopad rozpoczną preludia Chopina w aranżacji Adama Makowicza, któremu towarzyszyć będzie Wrocławska Orkiestra Kameralna „Leopoldinum”. Kierownictwo muzyczne nad koncertem obejmie Pani Anna Jaroszewska-Mróz. Adam Makowicz stał się sławny w Polsce w latach 90’ za sprawą koncertów symfonicznych utrzymanych w jazzowym tonie. Debiutował w latach 60’ i współpracował w USA z takimi muzykami jazzowymi jak Benny Goodman, Herbie Hancock, Earl Hines, Freddie Hubbard, Sarah Vaughan, Teddy Wilson czy George Shearing. Do jego największych sukcesów należy między innymi zaproszenie do Nowego Jorku na 6-tygodniowy kontrakt w znanym klubie jazzowym. Taką propozycję otrzymał od samego Johna Hammonda – producenta i odkrywcy talentów. Kontrakt przedłużono. Adam Makowicz nagrał płytę „ADAM” dla CBS Columbia.

17 listopada wystąpi dwóch pianistów na koncercie zatytułowanym: „Chopin klasycznie i na jazzowo na dwa fortepiany”. Makowicz zagra z młodszym Krzysztofem Jabłońskim, zdobywcą licznych nagród, członkiem Zarządu Międzynarodowego Towarzystwa Chopinowskiego w Wiedniu. Jabłoński na swoim koncie ma kilkanaście płyt, prowadzi ożywioną działalność muzyczną. Koncertuje w Polsce i zagranicą.

23 listopada w programie festiwalu widnieje „Classic Goes Swing”, tego dnia usłyszeć będzie można Cztery Pory Roku A. Vivaldiego oraz utwory J.S. Bacha w opracowaniu na klarnet solo, kwintet smyczkowy i kwartet jazzowy. Zajmą się tym znani muzycy, między innymi Wojtek Mrozek zagra na klarnecie, Piotr Wrombel fortepianie, Zbigniew Wrombel kontrabasie, Karol Szymanowski wibrafonie, Krzysztof Przybyłowicz perkusji. Zagra Kwartet „Prima Vista”.

Serdecznie zachęcam do udziału w Jazztopadzie. Warto w jesienne wieczory oderwać się od codzienności i przybyć na niecodzienne koncerty. Jazz w filharmonii z Chopinem i Vivaldim w programie… to trzeba usłyszeć.
Pełny program festiwalu dostępny jest na stronie filharmonii www.filharmonia.wroclaw.pl, rezerwacji można dokonywać e-mailowo: maciej.michalkowski@nfm.wroclaw.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Plus i już :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Takie informacje mi się podobają.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.