Facebook Google+ Twitter

Jazz w Ruinach

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2009-07-27 19:40

31 lipca w Ruinach gliwickiego Teatru Muzycznego ruszy V festiwal jazzowy. Cykliczna impreza organizowana przez Śląski Jazz Club, potrwa do 8 sierpnia.

klimatycznie i jazzowo / Fot. Śląski Jazz ClubPrzez dwa weekendy, gliwickiej publiczności, prezentować się będą młodzi wykonawcy z USA, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Kolumbii, Ukrainy, Słowacji, Węgier oraz Polski. Jak mówi Mirek Rakowski, organizator Jazzu w Ruinach, ideą festiwalu jest propagowanie niekonwencjonalnego, nowego podejścia do jazzu młodych artystów. Osiem zespołów w niezwykłej scenerii, ma za zadanie przekonać słuchaczy do muzyki improwizowanej w nowej formie. Są to formacje tworzące muzykę autorską, cenione przez znawców i weteranów jazzu. Wśród nich New Bone, Fusk, czy Marcin Olak Trio.Sing Sing Penelope, gwiazdy Jazzu w Ruinach 2007 / Fot. Tobiasz "Anorak" Koprowski's

Oprócz dobrej muzyki, na publiczność tegorocznego festiwalu, czekają warsztaty prowadzone przez światowych jazzmanów(8 sierpnia od godziny 11). Longineu Parsons, Eryk Kulm, Paweł Tomaszewski i Andrzej Zielak podczas dwugodzinnych wykładów, opowiedzą o historii jazzu i technice gry. Uczestnicy warsztatów będą mogli dodatkowo zagrać na instrumentach jazzowych, pod okiem mistrzów.

Legenda jazzu, Jack DeJohnette / Fot. Ric BrooksKolejną atrakcją festiwalu jest wystawa prac studentów i pedagogów Instytutu Sztuki Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie. Ekspozycja w sali koncertowej Ruin Teatru Muzycznego będzie miała za zadanie skłonić widzów do refleksji nad rolą i funkcją plakatu we współczesnym świecie, zgodnie z hasłem: Czy plakat ma dzisiaj tylko komercyjną twarz? Czy może jeszcze służyć do przekazywania ważnych idei? Wstęp na koncerty i wystawę jest bezpłatny, warto więc sierpniowy wieczór spędzić przy dźwiękach muzyki jazzowej z różnych stron świata.

Program festiwalu:

• New Bone (Polska), 31 lipca, godz. 19.00
• Sincopa Jazz Band (Kolumbia), 31 lipca, godz. 21.00
• David Kollar Project (Słowacja, Węgry), 1 sierpnia, godz. 19.00
• Fusk (Dania, Niemcy), 1 sierpnia, godz. 21.00
• Bura & Rusek & Anur (Polska, Wielka Brytania), 7 sierpnia, godz. 19.00
• Marcin Olak Trio (Polska), 7 sierpnia, godz. 21.00
• Głyk P.I.K. Trio (Polska), 8 sierpnia, godz. 19.00
• Eryk Kulm Quartet (Polska, USA), 8 sierpnia, godz. 21.00

Więcej informacji na oficjalnej stronie festiwalu www.jazzwruinach.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.