Facebook Google+ Twitter

Jazzowa Locomitywa

Odtwórcy słowiańskiej harmonii, jazzu i noeclassicu zarazem - Locomitywa jutro w klubie Blue Note w Poznaniu

Locomitywa / Fot. mat.promocyjneFormacja Locomitywa, to kilku wszechstronnych, muzycznie uzdolnionych ludzi z Poznania, i przede wszystkim Barbara Hanaczewska - inicjatorka grupy, wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów. Muzycy łączą w swych kompozycjach jazz, muzykę etniczną i neoklasyczną zarazem. Jak sami mówią, w swoich działaniach inspirują się i czerpią z bardzo różnorodnego repertuaru muzycznego. Równie cenne wydają się być wpływy polskiej szkoły jazzowej lat 50. i 60., jak i nowatorska jej interpretacja np. zespołu Skalpel. Często sięgają także do twórczości Richarda Galliano czy muzyki spod znaku wytwórni OBUH. W ich muzyce sporo jest unikatowej słowiańskiej harmonii, ale i dzięki charyzmie, nie brak też żywiołowych emocji.

Locomitywa jest laureatem wielu prestiżowych, ogólnopolskich konkursów, m.in. Festiwalu "Spotkania z piosenką autorską" w Biłgoraju czy Festiwalu "Jesień z poezją" w Świdniku, a także zdobywcą GRAND PRIX na Festiwalu Piosenki Artystycznej "Czy to jest kochanie" w ubiegłym roku, w Elblągu.

Barbara Hanaczewska (wokal), Michał Ruksza (fortepian), Paulina Frąckowiak (gitara basowa), Wojciech Oleszkiewicz (saksofon), Piotr Strugała (akordeon), Piotr Reszelski (instrumenty perkusyjne).

11 październik, poniedziałek. godz. 20
Blue Note Jazz Club
ul. Kościuszki 76/78 (gmach C.K. Zamek), Poznań

Marta Narbuntowicz
kulturuj.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

czekam na relację z koncertu:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.