Facebook Google+ Twitter

Jazzowa Wiosna w Zakopanem

Zakopane na okres dziewęciodniowej, majowej laby przygotowało międzynarodowej rangi przedsięwzięcie muzyczne. Do 5 maja potrwa w stolicy Tatr IV United Europe Jazz Festiwal.

Niedzielny koncert na Równi Krupowej. / Fot. Edyta SowaArtyści światowego formatu zagrają dla wszystkich miłośników jazzu, tych spragnionych, którym go ciągle w kraju mało albo takich, którzy nie mieli do tej pory okazji z nim obcować.

Na Równi Krupowej, nieopodal dworca PKS, w cyrkowym namiocie, na rozległej łące rozbrzmiewać będą jazzowo-bluesowe rytmy. Od 28 kwietnia do 5 maja trwa w stolicy Tatr IV United Europe Jazz Festiwal. Usłyszymy nie tylko jazz, ale też bluesa czy chóralne śpiewy gospel.

Poniedziałek zapowiada się bardziej folkowo, upłynie przy dźwiękach Max Klezmer Band, Martyny Jakubowicz i Trebunich Tutek. We wtorek organizatorzy zapowiadają gitarowy miting tuzów: Anthimos Apostolis, Leszek Winder, Melvin Taylor. Imprezy festiwalowe odbywać się będą równocześnie w Czechach w Hradec Kralove i w Banskiej Bystricy na Słowacji. Środa 2maja w mieście upłynie pod znakiem Dnia Wyszehradzkiego, wystąpią m.in. Unnerhaus Jazz Band z Danii, Miscolc Dixieland Band z Węgier oraz zespoły z Czech i Słowacji. W czwartek 3 maja Jazz Band Ball Orchestra obchodzić będzie wraz z gośćmi swoje 45-lecie.

Jakiż innym instrument bardziej niż trąbka kojarzony jest z jazzem? Będzie więc możliwość posłuchać go na żywo w wykonaniu m.in. Piotra Wojtasika, Christopha Titza, Jana Kucyka.
W piątek Gali Jazzu część kolejna, wystąpią: Simple Aciustic Trio, Zbigniew Namysłowski i legendarna postać Jan Ptaszyn Wróblewski Quartet. W sobotę, na zakończenie festiwalu pod hasłem „czad dawnych lat” odbędzie się koncert benefisowy zespołu Laboratorium XXI wieku. Zwolennicy bardziej kameralnych koncertów mogą ich szukać w większości zakopiańskich karczm i codziennie w Cafe Antrakt na Krupówkach.

Atrakcji zapowiada się co nie miara, komu nie pod drodze do Zakopanego może posłuchać jazzu również u naszych południowych sąsiadów, a echo z gór niesie, że i w hotelu Qubus w Krakowie.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.