Facebook Google+ Twitter

Jazzowe Anioły przylecą do Bielsku-Białej

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2015-02-03 21:39

Trwają ostatnie korekty, spawy, szlifowania Aniołów Jazzu, tradycyjnych nagród Bielskiej Zadymki Jazzowej. Wiemy już, do kogo trafią w tym roku!

Kolejna, siedemnasta edycja LOTOS Jazz Festival Bielskiej Zadymki Jazzowej przygotowuje się zarówno w muzycznych salonach odsłuchowych, zacisznych biurach logistyków i specjalistów od finansów, salach prób, jak i pracowniach rzeźbiarskich gdzie trwają ostatnie korekty, spawy, szlifowania Aniołów Jazzu, tradycyjnych zadymkowych nagród, których prawdziwe stada wyleciały już z Bielska-Białej. Tak będzie i w tym roku!!!

Pierwszy Aniołek trafi do laureata zadymkowego Konkursu. Znamy już finalistów - 23 lutego w Sali koncertowej ZPSM w Bielsk-Białej wystąpią:
- Weezdob Collective w składzie: Kuba Marciniak, Kacper Smoliński, Piotr Scholz, Damian Kostka, Adam Zagórski;
- Mateusz Pałka, Szymon Mika Quartet w składzie: Mateusz Pałka, Szymon Mika, Alan Wykpisz, Grzegorz Masłowski;
- Kajetan Borowski Trio w składzie: Kajetan Borowski, Jakub Dworak, Grzegorz Masłowski.
Zwycięstwo w konkursie jest przepustką do muzycznej kariery, przykładem mogą być muzycy tej klasy co Maciej Obara, Wojciech Myrczek czy Interplay Jazz Duo.

Zwycięzcy finału wystąpią następnego dnia na Gali Polskiego Jazzu, której gospodarzem będzie pierwszy polski laureat nagrody Grammy - Włodek Pawlik. Organizatorzy również dla niego przygotowali anielskie wyróżnienie, czyli statuetkę Anioła Jazzowego, która przyznawana jest dla najważniejszych osobistości muzycznych, jak i podmiotów wspierających rozwój tego jazzowego święta. Kolejny Anioł trafi dzień później w ręce Arturo Sandovala - wybitnego trębacza i kompozytora, laureata 10 nagród Grammy.

Zwieńczeniem tego anielskiego nalotu na zadymkowe sceny będzie wręczenie specjalnego Anioła Stróża Polskiego Jazzu ufundowane przez Stowarzyszenie Sztuka Teatr i organizatorów festiwalu dla Drugiego Programu Polskiego Radia za konsekwentną promocję tego rodzaju muzyki na swojej antenie. Wręczenie statuetki będzie miało miejsce podczas zadymkowej festiwalowej gali, która po raz pierwszy zagości w nowej sali Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia. Usłyszymy wtedy kompozycje symfoniczne Wayne’a Shortera, jednego z najgenialniejszych żyjących twórców jazzu, który otrzymał już od organizatorów festiwalowego Anioła w 2008 roku podczas 10. edycji Zadymki.

Szczegóły dotyczące programu znajdują się na stronie festiwalu www.zadymka.pl
( )

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.