Facebook Google+ Twitter

Jazzowe granie w Czarnym Tulipanie

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2009-03-04 20:41

Jutro w lubelskiej restauracji „Czarny Tulipan” rozpoczyna się pierwsza edycja „C.T. Jazz Festiwal”. Święto jazzowej muzyki na Starym Mieście potrwa do soboty.

Stare Miasto w Lublinie/ Restauracja "Czarny Tulipan" ul. Grodzka 1 / Fot. Marek SzymaniakMiejsce, w którym odbędzie się przegląd, mimo iż funkcjonuje dość krótko, może się już pochwalić intensywną działalnością koncertową. Organizatorzy zapewniają, że podczas trzydniowego festiwalu w Lublinie zagrają artyści z najwyższej światowej półki. Ideą twórców muzycznej imprezy jest połączenie i zaprezentowanie publiczności różnych stylów.

Plakat Festiwalowy / Fot. Marek SzymaniakPodczas przeglądu usłyszymy więc wykonawców z Białorusi i Polski. Zespół „Gurzuf” charakteryzuje oryginalność i pomysłowość w łączeniu klasycznego jazzu z muzyką punkową, rockową i folkową. Polskę reprezentuje lubelski kwartet „Dwootho”, który znany jest z zamiłowania do bałkańskich dźwięków. Na „C.T. Jazz Festiwal” usłyszymy także artystów z „Wojtek Mazolewski Quintet”, czyli projekt skupiający prawdziwą czołówkę krajowego jazzu. Nowa płyta tego zespołu została bardzo ciepło przyjęta w środowisku jazzowym.

Program:
5 marca, czwartek - Dwootho: start 20, wstęp 12 zł
6 marca, piątek - Wojtek Mazolweski Quintet: start 20, wstęp 20 zł
7 marca, sobota - Gurzuf: start 20, wstęp 18 zł

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.