Facebook Google+ Twitter

Jazzowo i alternatywnie na Festiwalu Kultury Żydowskiej

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2007-08-31 18:39

W najbliższy weekend 1 i 2 września na skwerze przy zbiegu ulic Anielewicza i Zamenhoffa, naprzeciwko pomnika Powstania w Gettcie, odbędzie festiwal Mizrach (z hebrajskiego: wschód). W ciągu dwóch dni warszawiacy będą mogli posłuchać wykonawców sceny niezależnej, którzy zaprezentują autorskie interpretacje utworów wywodzących się z muzycznej tradycji żydowskiej.

Na skwerze zagrają zespoły alternatywne oraz jazzowe. W sobotę 1 września o 19.30 będzie można posłuchać Braci Olesi, grających muzykę sefaradyjską (która zrodziła w gminach żydowskich zamieszkujących Półwysep Iberyjski w Średniowieczu), Raphaela Rogińskiego, Marcina Olesia i Paweła Szpura, którzy zagrają utwory stylizacją nawiązujące do żydowskiej muzyki religijnej.

Sobotni koncert zakończy występ trójmiejskiego zespołu Ścianka, który w swoim repertuarze ma muzyczne interpretacje prozy Brunona Schulza. Natomiast w niedzielę od 19.30 będzie można usłyszeć zespoły: Shofar z muzyką inspirowaną muzyką chasydzką, Mitch&Mitch, który wystąpi z kompozycjami Johna Zorna oraz offowo – jazzowy Pink Freud, który tego wieczoru specjalnie zagra socjalistyczne pieśni żydowskie.

Koncerty odbędą się przy Instalacji Ohel, znajdującej się naprzeciwko Pomnika Powstania w Getcie Warszawskim (dojazd: autobusami 180, 111),wstęp jest wolny.

Festiwal Mizrach jest częścią programu Festiwalu Kultury Żydowskiej Warszawa Singera.

Julia Sawicka, Polskapresse

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.