Facebook Google+ Twitter

"Jazzowy Czwartek" z Dorotą Zygadło & Schega Band we Wrocławiu

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-03-01 15:55

1 marca znów czeka nas solidna porcja jazzu i niezapomnianych wrażeń. Na scenie Barki Tumskiej zagoszczą kolejni utalentowani muzycy z naszego miasta.

Zespół Schega Band powstał w październiku 2011 roku z inicjatywy saksofonistki, Michaeli Schegi. W swoim repertuarze ma przede wszystkim standardy jazzowe oraz utwory z pogranicza piosenki literackiej oraz jazzu. Skład grupy tworzą: Michaela Schega (saksofon tenor), Piotr Barnaś (gitara basowa), Alek Jastrzębski (gitara), Jakub Paradowski (piano), Krzysztof Walusiak (perkusja) oraz stale współpracująca z zespołem wokalistka - Dorota Zygadło. Wszyscy członkowie poznali się w murach Wrocławskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Choć jako grupa Schega Band stawia dopiero pierwsze kroki, jej poszczególni muzycy mają na swoim koncie wiele sukcesów i prestiżowych nagród. Instrumentaliści są stałymi bywalcami warsztatów jazzowych w Puławach, Koszalinie i Nysie. Dorota Zygadło, pomimo swojego młodego wieku, jest laureatką wielu renomowanych nagród i wyróżnień na festiwalach w całej Polsce, m.in. Międzynarodowego Festiwalu Old Jazz Meeting "Złota Tarka" (Iława 2011 - wyróżnienie dla wokalistki jazzowej), Grand Prix Festiwalu Poezji Śpiewanej "Dopóki Jestem" w Sieradzu (2011) i Grand Prix Festiwalu Poezji Śpiewanej "Amor sprawił" w Oświęcimiu. W 2011 roku reprezentowała Polskę podczas Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Francuskiej "Złoty Klucz" w Płowdiw (Bułgaria) oraz była stypendystką Prezydenta Miasta Wrocławia za wybitne osiągnięcia artystyczne.

Jazzowe czwartki dla Wrocławian

Cotygodniowe muzyczne spotkania, na które bezpłatnie może przyjść każdy to sposób na promocję ambitnej, ale przystępnej muzyki i utalentowanych, wrocławskich artystów. Formuła spodobała się mieszkańcom miasta, którzy chętnie przychodzą, by odprężyć się przy inspirujących dźwiękach jazzu, ale nie tylko. - Zapraszamy do współpracy różnych twórców, jesteśmy otwarci na wiele gatunków muzycznych. Chcielibyśmy, aby Barka Tumska stała się otwartą, artystyczną przestrzenią dla wszystkich - zapewnia Zbigniew Pasieka, dyrektor Hotelu Tumskiego. - Dlatego gościliśmy już zespoły bluesowe i folkowe, a wkrótce możemy spodziewać się także soulu czy piosenki literackiej - dodaje Z. Pasieka.
(Agnieszka Pająk)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.