Facebook Google+ Twitter

JAZZOWY TALENT: BOGNA KICIŃSKA

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2014-10-04 11:23

„Bogna Kicińska (…) to prawdziwe odkrycie, wokalistka o szerokiej skali głosu, śpiewająca z wyczuciem, swobodnie improwizująca techniką scatu.” – Paweł Brodowski, Jazz Forum.

Bogna Kicińska to wokalistka jazzowa, kompozytorka, aranżerka i skrzypaczka, od ponad czterech lat mieszkająca w Nowym Jorku. Jej debiutancka płyta "The Maze" ukaże się 15-go października 2014 roku.

Muzyka Bogny jest odzwierciedleniem inspiracji, którym ulega przez całe życie. Oprócz oczywistego zakorzenienia w jazzie, można usłyszeć w niej elementy polskiej muzyki ludowej, inspiracji muzyką latynoską, soulem czy muzyką klasyczną połączone w charyzmatyczną całość. Na płycie znajduje się 9 utworów - pięć autorskich kompozycji oraz 4 odświeżone nowatorskimi aranżacjami standardy, jak na przykład “I Get a Kick Out of You” Cole Portera czy “Speak Low” Kurta Weila. Dzięki temu płyta “The Maze” jest zróżnicowana stylistycznie i każdy utwór przynosi nowe rozwiązania harmoniczne, aranżacyjne lub rytmiczne. Pomimo pięciu utworów z tekstem (autorką jednego z nich jest Bogna), dużą część albumu zajmuje muzyka, w której wokal traktowany jest jak instrument. Technikę scatu Bogna wykorzystuje w improwizacjach jak również specjalnie napisanych melodiach, w których czasem śpiewa unisono z innym instrumentem (głównie ze skrzypcami), a czasem przeplata się z nim w kontrapunkcie.

Fragmenty utworów z debiutanckiej płyty można posłuchać tu:


Płyta została nagrana we współpracy ze znakomitymi muzykami jazzowymi, jak m.in. John Benitez, Mateusz Smoczyński, Kuba Cichocki, Edward Perez oraz Colin Stranahan. Mixu dokonał legendarny Dave Darlington (zdobywca dwóch nagród Grammy).

Muzykę z płyty “The Maze” będzie można usłyszeć podczas trasy koncertowej, która w Polsce odbędzie się w grudniu. Dokładne daty i miejsca już niebawem.

facebook
www.bognakicinska.com
(Agata Kicińska)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.