Facebook Google+ Twitter

Jean Hatzfeld laureatem Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2010-05-16 22:06

Jean Hatzfeld i jego książka "Strategia antylop" oraz tłumacz Jacek Giszczak zostali laureatami pierwszej edycji Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki.

Jean Hatzfeld "Strategia antylop" / Fot. foto okładki O pięciu finalistach nominowanych do Nagrody im. Kapuścińskiego za reportaż literacki pisałam w tym artykule.

Z autorami (oraz tłumaczami) książek można się było spotkać na Warszawskich Targach Książki, które od 13 do 16 maja odbywały się w PKiN.

Dzisiaj wieczorem na zakończenie Warszawskich Targów Książki
Kapituła Nagrody im. R. Kapuścińskiego ogłosiła werdykt: Jean Hatzfeld za książkę tłumacz Jacek Giszczak na Warszawskich Targach Książki. / Fot. Ewa Krzysiak"Strategia antylop" i jej tłumacz Jacek Giszczak zostali laureatami pierwszej edycji Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki. Książka ukazała się nakładem wydawnictwa "Czarne".

Nagroda została wręczona w Teatrze 6. Piętra w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Laureat Jean Hatzfeld otrzymał 50 tys. zł, a tłumacz Jacek Griszczak 5 tys. zł.

Nagrodę ustanowiła Rada Miasta Stołecznego Warszawy. Współorganizatorem konkursu jest Gazeta Wyborcza zaś patronem honorowym żona wybitnego i znanego reportażysty, Alicja Kapuścińska.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Ja typowałam Klausa Brinkbäumera:) ale oczywiście gratuluję laureatowi!
Z wieloma autorami i tłumaczami nominowanych pozycji do Nagrody Kapuścińskiego się spotkałam i rozmawiałam. Było bardzo interesująco.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Stawiałem na Jagielskiego, ale Hatzfeldowi też gratuluję. /5/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.