Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

24606 miejsce

Jeden dzień w Kosowie. Relacja z podróży

Kosowo, to niewielkie państwo, a właściwie terytorium sporne, znajdujące się na południu bałkańskiej części Europy, sąsiadujące z Macedonią, Albanią, Czarnogórą i Serbią. Kosowskie tereny zamieszkałe są głównie przed dwie grupy etniczne - Albańczyków i Serbów, między którymi to właśnie toczy się spór o przynależność Kosowa. Relacja z jednodniowego pobytu w Kosowie. Czy warto turystycznie wybrać się do tego niespokojnego miejsca?

Prizren / Fot. Cyprian PawlaczykPodróżując po Bałkanach ogarnęła nas fascynacja tym regionem. W przeważającej części górzysty krajobraz, przyjaźni (wbrew wszelkim pozorom) mieszkańcy, fantastyczna kuchnia, oryginalna architektura, wszechobecne monastyry i prawie pewna pogoda - cóż więcej może oczekiwać podróżnik? Ciekawych miejsc, zakamarków i całkiem sporo typowego odludzia - to znowu raj dla "plecakowców" czy zmotoryzowanych podróżników (dysponujących pojazdami 4x4). Wcześniej odwiedziliśmy już Serbię, Czarnogórę i Albanię, a także Macedonię.

Dlaczego wobec tego Kosowo?

Poniekąd - na przekór wszystkim. Także, bo to coś nowego. Mając na względzie szum medialny, jaki otacza to miejsce, migawki i opisy prezentujące walki, siły zbrojne, wojska UN - chcieliśmy się przekonać naocznie, jak tam sprawa wygląda, ale raczej z punktu widzenia zwykłego człowieka. Nie polityka, nie uczestnik konfliktu. Mając na względzie również pewną obawę o własne bezpieczeństwo - zaryzykowaliśmy jedynie krótką wycieczkę tranzytową, między Macedonią a Albanią, z właściwie jednym tylko miejscem postoju - w miasteczku Prizren.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Ja się wybieram do Kosowa w tym roku i w zasadzie nie wiem czego oczekiwać. Myślę, że po prostu muszę sama się przekonać jak tam jest.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kosowo to kraj wielkich kontrastów. Byłem tam niedawno swoim nietypowym bolidem. link
A strach ma wielkie oczy ale tylko w ciemności.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.