Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

22112 miejsce

Jeden dzień więcej na złożenie PIT-u

Zgodnie z prawem zeznanie o wysokości dochodu w danym roku podatkowej należy złożyć do końca kwietnia następnego roku. W tym roku jednak termin został wydłużony do 2 maja.

Wszystko z powodu tego, że 30 kwietnia nie wypada w dzień roboczy, a w sobotę, co wydłuża termin składania deklaracji podatkowych do poniedziałku 2 maja. Zatem ci, którzy swoje PIT-y przesyłają przez internet mogą się rozliczyć także w niedzielę 1 maja.

Obowiązek złożenia PIT-u mają wszyscy, którzy w danym roku podatkowym byli zatrudnieni na umowę o pracę, umowę o dzieło, czy umowę-zlecenie. Zeznanie o osiągniętych dochodach (lub poniesionych stratach) należy złożyć na formularzu PIT-37, wypełnionym na podstawie uzyskanego od pracodawcy lub zleceniodawcy PIT-11. PIT-37 składamy do Urzędu Skarbowego odpowiedniego dla miejsca zamieszkania, nie musi być ono zgodne z miejscem zameldowania.

A co, jeśli ogarnięci majówkowym szaleństwem grillowania zapomnimy o tak prozaicznej rzeczy, jak podatki? Niezłożenie PIT-u w terminie może poskutkować konsekwencjami karnymi i nałożeniem na spóźnialskiego podatnika kary. Dlatego najlepiej złożyć chociażby źle wypełniony PIT w terminie, a następnie go uzupełnić, składając korektę. O fakcie opóźnienia w składaniu PIT-u należy jak najszybciej powiadomić Urząd Skarbowy oraz skorzystać z czynnego żalu, wtedy można uniknąć większych konsekwencji za spóźnienie w złożeniu deklaracji podatkowej. Jednak najlepszym rozwiązaniem jest nieczekanie ze złożeniem deklaracji do ostatniej chwili.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.