Facebook Google+ Twitter

"Jeden like, jeden strzał"? Fałszywa pomoc, czyli małpy w sieci

Pojawia się nowe zjawisko bezmyślnego klikania i zaśmiecania skrzynek wiadomościami, które pozornie pomagają innym. Tymczasem ktoś wykorzystuje pokłady dobrych ludzkich zachowań do zupełnie innych celów. Nie zawsze dobrych!

 / Fot. FacebookZaglądając na Facebooka ostatnio coraz częściej osłabia mnie ludzka naiwność, a czasami wręcz głupota. Jak można bowiem inaczej nazwać zamieszczanie na swoim portalu (opisanym przecież z imienia i nazwiska) takich informacji, jak na prezentowanym zdjęciu?

Rozum podpowiada, że zdjęcie zostało zamieszczone w jakiś celu. Może ma to być niesamowita liczba odsłon , upragnionych "lajków", może głupi kawał, może niedojrzałość emocjonalna panienki, która zgodziła się podarować swoją twarz tej fotograficznej historyjce.

A może ktoś zainspirowany projektem Gr@żyna postanowił zrobić eksperyment "piesek"?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

ja nie komentuję poziomu zabawy- jeżeli człowiek, który ma 30 lat klika na zdjęcie, na którym jest 100 dziewiątek i jedna szóstka i w komentarzu cieszy się ,ze znalazł!!! tę szóstkę - to ok. można uznać to za zabawę( co myślę o tym to już moja sprawa)

Ale bezmyślne klikanie na to co powyżej może napis jest nieczytelny "zemsta za tego biednego psiaka-jeden lajk - jeden strzał w ten pusty łeb/"

to taki człowiek, który skończył 30 lat - tylko tak potrafi wyrazić swoje emocje? i jeszcze wysyła to dalej?

Właśnie to mnie oburza.....!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja bym nie rozróżniała ludzi na tych co klikają w coś "porządniejszego" od tych klikających "bezmyślnie". "Like" to pewnego typu zabawa - jeden lubi to, inny coś innego. Ja już nie mam facebooka, bo mnie nie zainteresował, uważałam, że czas, który na niego poświęcałam był stracony - ale tyle o mnie, nie potępiam tych, którzy w ten sposób spędzają czas bądź się relaksują. Każdy ma prawo do robienia tego, na co ma ochotę. To co dla mnie może być głupotą dla mojej koleżanki może być czymś najwspanialszym. Jedni wolą ogórki, drudzy ogrodnika córki :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak wiele śmieci pojawia się na facebooku, a już szczególnie NIBY fajne zdjęcie lub film np: wypadek z warszawy, a wszytko podlinkowane zarażoną stroną albo zbieranie danych osobowych (imię, nazwisko,e-mail). Przed kliknięciem pierwsze sprawdź na co zgadasz się ...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.