Facebook Google+ Twitter

Jeden procent dla Domu Dziecka dla Dzieci Chorych

Na niewielki gest podatników czekają ciężko chore maluchy. To dzięki niemu mają szansę być szczęśliwe - Fundacja "Dom w Łodzi" rozpoczyna kampanię informującą o możliwości przekazywania 1 proc. podatku na rzecz porzuconych, chorych dzieci

Plakat informujący podatników o możliwości przekazania 1% podatku na rzecz podopiecznych Fundacji "Dom w Łodzi" / Fot. Izabela UrbaniakW tym roku bohaterem i twarzą kampanii jest pięcioletni Dawidek, dzięki któremu powstała Fundacja "Dom w Łodzi" oraz jedyny w Polsce Dom Dziecka dla Dzieci Chorych.

Dawidek urodził się w 25 tygodniu ciąży, z bardzo poważną wadą układu oddechowego. Oddycha dzięki specjalnej rurce, która uniemożliwia mu jednak mówienie. Matka chłopca zaraz po urodzeniu zostawiła go w szpitalu. W żadnym domu dziecka nie było odpowiednich warunków by tak chory maluch mógł bezpiecznie rosnąć, więc Dawid przez 2 lata mieszkał na szpitalnym oddziale.

Do Dawidka uśmiechnęło się jednak szczęście. O chłopcu dowiedziała się Jolanta Bobińska, założycielka Fundacji "Dom w Łodzi", która zaczęła walczyć o to, aby Dawid i inne dzieci z podobną sytuacją, jak najszybciej opuściły zimne i nieprzyjazne środowisko medyczne i zamieszkały w domu, w którym będą miały szansę na zdrowe i szczęśliwe dzieciństwo. Domu, jak mówi Jolanta Bobińska, "pełnego miłości i ciepła, z kolorowymi pokoikami i unoszącym się w powietrzu zapachem świeżo upieczonego ciasta".

Taki dom z inicjatywy Fundacji powstał w Łodzi, w 2007 roku i Dawidek był jego pierwszym mieszkańcem. Dziś na stałe przebywa w nim 9 ciężko chorych, porzuconych dzieci. Mają one zapewnione bezpieczne warunki, czyli specjalistyczny sprzęt którego potrzebują, leki, całodobową opiekę odpowiednio przeszkolonego personelu pielęgniarskiego, medycznego i pedagogicznego, a także intensywną rehabilitację ruchową i psychologiczną.

Pracownicy Fundacji "Dom w Łodzi" robią co mogą by maluchy miały jak najlepiej, jednak bez pomocy ludzi o dobrych sercach nie byłoby to możliwe. 1% podatku przeznaczony na rzecz podopiecznych to dla Fundacji bardzo ważne źródło dochodów, dzięki któremu Dom Dziecka dla Dzieci Chorych ma szansę na stabilne i ciągłe funkcjonowanie. W zeszłym roku z wpłat podatników Fundacja otrzymała 120 tysięcy złotych. Tak duża kwota to jednak niestety w dalszym ciągu kropla w morzu potrzeb dzieci.

Gorąco zachęcamy do przekazywania 1 proc. podatku na rzecz podopiecznych Jedynego w Polsce Domu Dziecka dla Dzieci Chorych. Dzięki temu jego mali lokatorzy będą mieli szansę na bezpieczny i zdrowy rozwój ale przede wszystkim na szczęście. Więcej informacji na ten temat znajduje się na stronie www.domwlodzi.org

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.