Facebook Google+ Twitter

Jeden procent podatku na Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci

Do przekazania 1 procenta podatku dochodowego na rzecz Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci przekonywali podczas czwartkowej konferencji przedstawiciele hospicjum.

Spotkanie dotyczyło wyników badań w kwestii osób przekazujących 1 procent podatku na organizacje pożytku publicznego. Reprezentujący hospicjum Krzysztof Szmyd wraz z Januszem Bujko z firmy Pentor Research International oraz wrocławską aktorką Kingą Preis zachęcali do wsparcia właśnie Hospicjum. Zajmuje się ono pomocą głównie dzieciom z chorobami neurologicznymi oraz nowotworowymi.

Jak powiedział Krzysztof Szmyd, zebrana w ten sposób kwota stanowi ogromną część budżetu placówki i decyduje często o jej finansowym „być albo nie być”

Związana z Hospicjum od dwóch lat Kinga Preis powiedziała, że najważniejszą kwestią jest otwarcie społeczeństwa na takie inicjatywy. - Niestety, żyjemy w kraju, w którym to na nas wszystkich spoczywa obowiązek pomocy potrzebującym - mówiła. - Najważniejsze jest, aby zdecydować się na pierwszy krok, którym może być właśnie przekazanie 1 procenta na potrzeby Hospicjum - powiedziała Kinga Preis.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.