Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

31368 miejsce

Jeden z bliźniaków syjamskich został uratowany

Jedno z bydgoskich bliźniąt syjamskich w wyniku szybkiej interwencji lekarskiej zostało uratowane. Stan chłopca jest obecnie stabilny. Niestety, zanim odbyła się operacja rozdzielenia, drugie z bliźniąt zmarło - podaje tvn24.pl.

Fragment reportażu o bliźniętach. / Fot. screen/tvn24.plJak podaje tvn24.pl, Alex i Brian urodzili się zrośnięci czaszkami. Ze wstępnych badań wynikało, iż chłopcy mają osobne mózgi i oddzielne kości czaszki, co wskazywało, iż bliźniaki będzie można rozdzielić bez większych komplikacji. Niestety jeden z chłopców dziś zmarł. Lekarze jako prawdopodobną przyczynę zgonu wskazują niewydolność krążenia. Po śmierci jednego z bliźniąt natychmiastowa operacja była konieczna, aby uratować życie drugiemu. Chłopców przewieziono do szpitala uniwersyteckiego im. Jurasza. Zabieg był skomplikowany, ale na szczęście się powiódł.

- Cały zespół pracował bardzo ciężko. W tym momencie jesteśmy ostrożnymi optymistami, ale tych kilkadziesiąt godzin musimy wyczekać - relacjonował Wojciech Beuch z kliniki neurochirurgii szpitala uniwersyteckiego im. Jurasza w rozmowie z tvn24.pl. - Operacja nie była łatwa, pacjent jest w stanie ciężkim, ale stabilnym. Mamy nadzieję, że uda się nam go uratować - dodał szef kliniki chirurgii dziecięcej Andrzej Prokurat.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 29.09.2007 12:00

Bardzo się cieszę, mogąc czytać takie wiadomości:)
Oby..wszystko poszło dobrze.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.