Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

3452 miejsce

Jeden z najwybitniejszych saksofonistów Peter Brötzmann na dwóch koncertach w Warszawie

W warszawskim klubie Pardon, To Tu 19 i 20 listopada wystąpi niemiecki saksofonista awangardowy Peter Brötzmann. Towarzyszyć mu będą Jason Adasiewicz i Steve Noble.

 / Fot. By Nomo michael hoefner / http://www.zwo5.de (Own work) [CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia CommonsBrötzmann w warszawskim klubie Pardon, To Tu wystąpi w ramach listopadowego cyklu "11 Night At Pardon, To Tu". Na scenie towarzyszyć mu będą amerykański wibrafonista Jason Adasiewicz, z którym Brötzmann nagrał płytę "Going All Fancy" oraz Steve Noble, angielski perkusista.

Brötzmann, nazywany niegdyś "najgłośniejszym saksofonistą świata" rozpoczynał swoją muzyczną karierę od gry w zespołach dixielandowych, dzieląc czas na grę oraz studia plastyczne. Już w połowie lat 60., zdeklarował się jako muzyk właśnie tworzącej się europejskiej sceny freejazzowej, choć w przeciwieństwie do jej głównego (mającego wiele wspólnego z muzyką współczesną) nurtu, wydaje się, że główną inspiracją Brötzmanna stał się Albert Ayler i jego muzyka - czytamy na stronie organizatora.

Zawodową karierę muzyczną na saksofonie zaczął pod koniec lat pięćdziesiątych. Zadebiutował w 1967 r. nagrywając album "For Adolphe Sax" w towarzystwie kontrabasisty Petera Kowalda i perkusisty Svena Ake-Johanssona. W 1968 roku Brötzmann wydał swój najsłynniejszy album "Machine Gun", który uważany jest za jeden z najważniejszych w historii free jazzu.

Ceny biletów:

1-dniowy: 40 zł
2-dniowy: 60 zł

Zobacz także: Morrissey wystąpi w Warszawie i Krakowie. Artysta promuje płytę World Peace is None of Your Business

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.