Facebook Google+ Twitter

Jeden z Nas, czyli razem przeciwko zabijaniu

Trwa największa akcja prolife w Europie. Inicjatywa Jeden z Nas ma na celu zwiększenie ochrony życia ludzkiego w ramach prawa i polityki budżetowej UE. Zbierane są podpisy, które mają być przedstawione Komisji Europejskiej.

Jeden z Nas jest inicjatywą obywatelską, niezwiązaną z żadną partią polityczną, a mającą oficjalne poparcie Kościoła Katolickiego. Jej cele to: zwiększenie ochrony życia ludzkiego w Unii Europejskiej, zaprzestanie finansowania aborcji oraz niszczenia ludzkich embrionów w ramach badań i eksperymentów naukowych. Do akcji można dołączyć, składając swój podpis na stronie: oneofus.eu .

Gdy zostanie zebrany 1 milion głosów (a zbierane są na papierze i przez internet), Komisja Europejska będzie zobowiązana zorganizować wysłuchanie publiczne, w czasie którego liderzy inicjatywy będą mogli przedstawić komisarzom argumenty za zmianą polityki finansowej UE. Następnie Komisja podejmie decyzję, czy skierować sprawę do Parlamentu Europejskiego. Decyzja wraz z uzasadnieniem zostanie opublikowana w Dzienniku Ustaw Komisji Europejskiej we wszystkich oficjalnych językach UE.

Jeden z Nas odwołuje się do wyroku Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej (w sprawie Brüstle vs. Greenpeace), w którym stwierdzono, że życie ludzkie zaczyna się od poczęcia, a embrion ludzki zasługuje na poszanowanie jego godności i integralności.

Masz wątpliwości? Pomyśl: dzisiaj "płód" nie jest człowiekiem, bo jest chory, "nie przypomina istoty ludzkiej" itd. Jutro ktoś na takiej samej zasadzie może odmówić prawa do człowieczeństwa Tobie.

Źródło: oneofus.eu

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.