"Jedenastka" 25. kolejki T-Mobile Ekstraklasy

W rozłożonej na pięć dni kolejce byliśmy świadkami pierwszego zwycięstwa Legii po trzech remisach z rzędu, reinkarnacji Śląska, a na koniec zaserwowano nam piłkarski dreszczowiec z Koroną i Lechem w rolach głównych.

/ Fot. Opracowanie własneNa nominacje zapracowali:

Bramkarz:

Marian Kelemen (Śląsk Wrocław) - to cud, że Śląsk zachował czyste konto w spotkaniu z Bełchatowem, a cudowi na imię Kelemen. Słowacki bramkarz obronił rzut karny i sytuacje sam na sam z Nowakiem, Sobotą i Żewłakowem. Na Kelemena pozytywnie wpłynął powrót na Oporowską, gdzie rozgrywał swoje najlepsze mecze.

Obrona:

Milos Kosanović (Cracovia) - serbski stoper popisał się super precyzyjnym "rogalem" z rzutu wolnego i wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie (2:1) w meczu z Podbeskidziem. "Pasy" pierwszy raz od listopada i pierwszy raz z Tomaszem Kafarskim na ławce trenerskiej zdobywają komplet punktów.

Adam Danch (Górnik Zabrze) - bramka na wagę trzech punktów dla Górnika i chyba ostateczne przekreślenie mistrzowskich aspiracji dla Polonii. Zespół Adama Nawałki w tym sezonie to typowy ligowy szaraczek, który ani nie garnie się do walki o puchary, ani nie jest zagrożony spadkiem.

Thiago Cionek (Jagiellonia Białystok) - najpierw wyłączył z gry Dudu Bitona, później utrudniał życie Cwetanowi Genkowowi, słowem - zabezpieczył środek defensywy, a Wisła stwarzała okazje strzeleckie tylko skrzydłami.

Pomoc:

Kamil Kuzera (Korona Kielce) - tak jak cała Korona świetna pierwsza połowa z Lechem (bramka na 2:0) i mniej udana druga. Podopieczni Leszka Ojrzyńskiego sprawiają wrażenie, że w krótkich przerwach między ćwiczeniami na siłowni biegają po Górach Świętokrzyskich z plecakiem pełnym kamieni.

Aleksandar Tonew (Lech Poznań) - pięknym strzałem z 20 metrów "zdjął pajęczynę" z lewego "okienka" bramki Małkowskiego i dał sygnał drużynie, że mecz nie jest jeszcze przegrany. Raczej może być spokojny o miejsce w "Kolejorzu" po zapowiadanych na lato czystkach.