Facebook Google+ Twitter

Jedenastka antybohaterów Euro 2012

Wielkie turnieje rodzą wielkie gwiazdy, ale jeszcze łatwiej wytykają wielkich przegranych. Tych, którzy mieli stanowić o sile swoich drużyn, ale rozczarowali, tych, którzy mieli być dla nich opoką, a stali się ciężarem. W zakończonych wczoraj mistrzostwach Europy najbardziej zawiedli następujący zawodnicy.

Milan Baros / Fot. Ultraslansi/CC 3.0BRAMKARZ:

Shay Given (Irlandia) - jeśli bramkarz czuję się niepewnie, nerwowość udziela się całej defensywie. Given nie dał komfortu zawodnikom z pola, sprawiał wrażenie zdezorientowanego, reagował z opóźnieniem. Mecz z Chorwacją będzie mu się śnił po nocach.

OBRONA:

Gregory van der Wiel (Holandia) - uchodzący za jednego z najbardziej utalentowanych bocznych obrońców młodego pokolenia w Europie, zawiódł na całej linii. Łatwo dawał się ogrywać, nie było z niego żadnego pożytku z przodu. Klapa.

Richard Dunne (Irlandia) - ośmieszający występ obrońcy Aston Villi, który w Premier League rozegrał ponad 450 spotkań. Wolny, bez litości wkręcany w ziemię przez rywali, jego jedyną koncepcją na to, co zrobić z piłką było wybicie "na pałę" 50 metrów do przodu. Wyglądał na rugbystę zagubionego na boisku do piłki nożnej.

John Heitinga (Holandia) - doświadczony 80-krotny reprezentant Holandii zadziwiał nieumiejętnością czytania gry, nie znalazł wspólnego języka z pozostałymi obrońcami. Nic dziwnego, że zabrakło go w wyjściowym składzie na ostatni mecz z Portugalią.

Jurij Żirkow (Rosja) - w decydującym meczu z Grecją fatalnie zachował się przy linii bocznej, co bez skrupułów wykorzystał Karagounis. Cień samego siebie sprzed czterech lat. Śledząc jego karierę klubową trudno nie zauważyć, że zwalnia obroty.


Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2016 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.