Facebook Google+ Twitter

Jedna dyscyplina sportowa zniknie z programu IO 2020

Podczas rozpoczynającego się jutro w Lozannie posiedzenia Komitetu Wykonawczego Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego nastąpi wybór dyscypliny, która zniknie z grupy rozgrywanych podczas Igrzysk Olimpijskich w 2020 roku.

 / Fot. Pierre de CoubertinCzłonkowie Komitetu Olimpijskiego wezmą pod lupę 26 dyscyplin, które
obecne były podczas Olimpiady w Londynie. Na temat każdej z nich stworzono raporty, na podstawie których zostanie podjęta decyzja. Każdy z raportów uwzględnia różne aspekty, które mają pomóc w dobrym wyborze. Wśród nich można wyróżnić między innymi popularność na świecie i oglądalność telewizyjną. Dużą rolę będzie odgrywało również nastawienie do poszczególnych dyscyplin członków Komitetu.

Według nieoficjalnych informacji najbardziej zagrożony wykreśleniem z IO 2020 jest pięciobój nowoczesny- dyscyplina w skład której wchodzą szermierka szpadą, jazda konna (skoki przez przeszkody), pływanie (200 metrów stylem dowolnym), bieg przełajowy na 3000 metrów oraz strzelanie z pistoletu.

W opinii wielu jest to mało widowiskowa dyscyplina, która już w 2005 roku była zagrożona wykluczeniem z programu igrzysk i w tym roku istnieje duże prawdopodobieństwo, że tym razem nic już jej nie uratuje.

Innymi dyscyplinami, które również mogą drżeć o swoją przyszłość są badminton, taekwondo, zapasy oraz tenis stołowy. Jako ostatnie, przed Igrzyskami Olimpijskimi w Pekinie, z występu na Olimpiadzie wykluczono baseball i softball.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.