Facebook Google+ Twitter

Jednak skaczą. Zawody w Zakopanem nie zostały odwołane

Organizatorzy podjęli decyzję o próbie rozegrania niedzielnego konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem. Początek zawodów zaplanowany jest na godzinę 13.45, wcześniej odbędą się kwalifikacje.

fot. PAP/Grzegorz MomotW opinii części kibiców, dzisiejsze skoki na Wielkiej Krokwi, powinny zostać odwołane. Niektórzy powoływali się na wczorajszy wypadek Jana Mazocha, inni mówili o bezpieczeństwie zawodników. Warunki pogodowe panujące obecnie na obiekcie pozwalają rozegrać konkurs. Wiatr pod Giewontem wieje z prędkością kilku metrów na sekundę, jednak informacje o jego sile podawane przez internetowe źródła nie są zbieżne.

Fani już od kilku godzin gromadzą się pod skocznią. Znaczna część zabierze ze sobą czeskie flagi, okazując swoją solidarność z Janem Mazochem, który wciąż przebywa w krakowskim szpitalu. Po jego bardzo groźnym wypadku, jury zadecydowało wczoraj o przerwaniu zawodów.

W dzisiejszych kwalifikacjach wystartuje dziesięciu Polaków.

Puchar Świata w Zakopanem jest jednym z najwspanialszych wydarzeń sportowych każdej zimy. Ostatnio organizatorzy nie mają jednak szczęścia. W zeszłym roku euforię kibiców zmąciła wieść o tragedii, jaka miała miejsce podczas katowickich targów, kiedy śmierć poniosło kilkadziesiąt osób. Drugi konkurs rozgrywany był wtedy niemal w ciszy, a w obliczu narodowej żałoby rywalizacja skoczków zeszła na dalszy plan.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

owszem...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.