Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

1502 miejsce

Jednak warto kopać piłkę

Turniej piłkarski Euro 2912 za nami. Naród rozpierała duma, kiedy 2,5 milionowa rzesza kibiców z całej Europy zjechała do Polski, chwaląc potem staropolską gościnność i organizację sportowego widowiska.

 / Fot. .Polska dokonała skoku cywilizacyjnego do Europy, a BBC oceniło Polskę i Ukrainę jako doskonałych gospodarzy. Teraz żaden polityk nie powie, że wypadliśmy sroce spod ogona, chociaż jest wśród nich jeden, który uparcie twierdzi, że Euro 2012 to kompletna klapa!

Tak Niemcy reklamowali u siebie Euro 2012 Fot. mater. prasowe / Fot. Mnie w tym kontekście nurtuje co innego, a mianowicie pytanie, czy warto być piłkarzem? Odpowiem od razu - warto. Obojętnie, czy się było zwycięzcą czy przegranym, profity z kasy płynęły każdemu piłkarzowi wartkim strumieniem. Po cudownych remisach i wspaniałej porażce nasze futbolowe gwiazdy, nawet te, które nie zagrały choć przez jedną minutę, zainkasowały po 45 tys. euro od PZPN. Z tego prosty wniosek, że zawodnicy powołani na mistrzostwa nie musieli walczyć, wystarczyło mecz przesiedzieć na ławce rezerwowych, by zasłużyć na ogromną premię. Inne korzyści naszych zawodników spowite są tajemnicą.

Żywa maskotka w Euro 2012 w Berlinie w strefie Kibica Fot. Mater. prasowy / Fot. ray
Niemcy nie robili tajemnicy. Bildzeitung opisała zarówno apanaże oraz drogocenne prezenty, jakie zawodnicy otrzymali od swych sponsorów. A była tego dość spora i wartościowa lista. Warto więc kopać piłkę. Brukowiec żalił się też, że podczas hymnu nie wszyscy zawodnicy niemieccy otwierali usta. Trudno się dziwić, skoro jedna trzecia drużyny składa się z zawodników rodzin emigranckich. Nawet gdyby otwarł usta i darł się podobnie jak Włosi, w sercu miałby kraj swych przodków. Wśród naszych też nie wszyscy gęby otwierali. Trudno się dziwić, skoro Polak na chleb zarabia w niemieckiej drużynie… i służy dwóm bogom.

Zwycięzcą turnieju Euro 2012 mogła być tylko jedna drużyna. To zrozumiałe. Ale niezrozumiałe są uszczypliwości i złośliwości ze strony naszych komentatorów pod adresem naszej ekipy. Przecież przed mistrzostwami uznawani byliśmy za najsłabszą drużynę tego turnieju. Co w pełni potwierdziliśmy.

Jednak tych remisów nie powinniśmy się wstydzić, umocniliśmy nimi nasze miejsce w rankingach. Czas, by dostrzegli to wreszcie nasi rodacy.
Znajdź nas na Google+


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.