Facebook Google+ Twitter

„Jedno okienko”, czyli jak założyć własną firmę

Myślisz o założeniu własnej firmy, ale gubisz się w przepisach i wymaganych do wypełnienia formularzach? Przyjdź na szkolenie do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

 / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:COP_ZUS.JPGNowelizacja Ustawy o swobodzie działalności gospodarczej, która wprowadziła w życie „jedno okienko” weszła w życie jeszcze na przełomie marca i kwietnia. Poprzez ograniczenie – do jednego – liczby składanych przy rejestracji firmy wniosków i takież samo ograniczenie liczby odwiedzanych przy tym instytucji, nowe przepisy miały skrócić i ułatwić procedurę zakładania działalności gospodarczej. Jednak duża liczba błędów i luk w wypełnianych dokumentach zgłoszeniowych często powodują wydłużanie się procedury rejestracyjnej.

Szczególnie dużo błędów pojawiało się w dokumentacji niezbędnej do zgłoszenia firmy w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. Stąd też ZUS podjął się inicjatywy zorganizowania w całym kraju cyklu szkoleń z zakresu rejestracji działalności gospodarczej w „jednym okienku”. Szkolenia odbędą się w siedzibach oddziałów ZUS, a poza specjalistami z Zakładu prowadzić je będą również pracownicy urzędów gmin/miast oraz urzędów skarbowych.

Obok informacji niezbędnych do prawidłowego zgłoszenia nowej działalności w „jednym okienku” na szkoleniach można się będzie także dowiedzieć o zasadach dotyczących zawieszania już prowadzonej działalności.

Wszystkich chętnych do uczestniczenia w szkoleniu organizatorzy zapraszają 25 czerwca do najbliższej siedziby Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Więcej informacji na stronie internetowej zus.pl


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Jedno okienko, ale... w każdym urzędzie :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.