Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

35452 miejsce

Jedno okienko dla przedsiębiorców w Gdańsku

Gdańskie Centrum Obsługi Przedsiębiorcy (GCOP) to przykład na to, jak urząd może ułatwić życie przedsiębiorcy. Ten ciekawy projekt funkcjonuje w Urzędzie Miejskim w Gdańsku.

Do podstawowych zadań GCOP należy udzielnie informacji zarówno przyszłym przedsiębiorcom jak i tym, którzy już prowadzą swoją działalność. Poza tym oferowana jest tu pomoc przy wypełnianiu wniosków, rozliczeń oraz doradztwo wobec nowych regulacji prawnych. W jednym miejscu zlokalizowano zarówno ewidencję działalności gospodarczej, a także punkty konsultacyjne Urzędu Statystycznego, Urzędu Skarbowego i ZUS-u.

Dzięki takiemu rozwiązaniu udało się maksymalnie skrócić proces rejestracji nowej firmy oraz dokonywanie formalności, związanych z jej funkcjonowaniem. Niezwykle istotnym elementem działania Centrum jest też lokalne okienko przedsiębiorczości. Zainteresowany, może tu uzyskać informacje dotyczące pozyskania środków finansowych z każdego dostępnego źródła i doradztwo w dziedzinie poręczeń. Do kompetencji zasiadającego w okienku urzędnika należy także informowanie o dostępnych szkoleniach, konferencjach oraz targach.

Pracownicy GCOP to głównie osoby wydelegowane przez urzędy, którym podlegają. Wszyscy przeszli
niezbędne szkolenia. Dysponują wiedzą, która powinna pomóc osobom, które chcą świadczyć swoje usługi zarówno w kraju, jak i za granicą.

Najnowszym osiągnięciem Centrum jest stworzenie poradnika pod tytułem „Asystent przedsiębiorcy”. Wręczany jest on wszystkim zainteresowanym. Na przeszło 70 stronach zawarto informacje niezbędne do prawidłowego zarejestrowania i stawiania pierwszych kroków we własnej firmie. To kompendium wiedzy przedsiębiorcy. Twórcy poradnika radzą w nim, jak uzyskiwać koncesje, pozwolenia, radzić sobie z podstawowymi rozterkami związanymi z prowadzeniem działalności. Do książki dołączono płytę CD, która zawiera wzory niezbędnych wniosków urzędowych, przeszukiwarkę kodów PKD, akty prawne związane z prowadzeniem działalności gospodarczej oraz informacje na temat instytucji otoczenia biznesu.

Większość nowych podmiotów gospodarczych na terenie Gdańska obsługiwanych jest przez GCOP. Centrum ma swoją siedzibę w Zespole Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Gdańska nr 1 w Gdańsku przy ul. Partyzantów 74. Informacje dotyczące Centrum oraz kwestii związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej można uzyskać u Pani Katarzyny Drawskiej (pokój nr 208, tel (0-58) 323 69 70).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

+

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.