Facebook Google+ Twitter

Jedno zablokowane rondo sparaliżowało Łódź

Dziś rano nad jezdnią łódzkiego ronda Solidarności zerwał się kabel linii trakcyjnej, który następnie dostał się pod przejeżdżający autobus i został przez niego pociągnięty. Uszkodzony został spory odcinek sieci trakcyjnej.

Do awarii doszło przed godziną ósmą, kiedy pierwsza większa fala kierowców wyruszała właśnie na miasto. Wiele osób spóźniło się do pracy. Rondo Solidarności zostało bowiem unieruchomione. W wyniku tego mieszkańcy sporej części Bałut w zasadzie mieli zablokowany dojazd do centrum, przynajmniej tą trasą. A jest ona bardzo ważna, bo na rondzie tym zbiega się wyjątkowo dużo ulic, już nie mówiąc o tym, że przebiega tamtędy jedna z ważniejszych łódzkich tras przelotowych (ciąg ulic Strykowska, Grzegorza Palki i Kopcińskiego), którą kierowcy przemieszczają się, żeby dostać się do kilku innych dzielnic – nie tylko do centrum, ale i na Dąbrowę i Górną.

Problemy z dojazdem do celu mieli wszyscy, którzy przyjechali dziś do Łodzi z innych miast oraz dojeżdżający z północno-wschodnich obrzeży. Wszyscy jadący z kierunku Warszawy, żeby dostać się do miasta muszą przejechać właśnie przez Rondo Solidarności.

Żeby w miarę szybko przedostać się do określonego miejsca wielu łodzian w czasie jazdy porozumiewało się przy pomocy komórek. Przekazywano sobie informacje dotyczące sytuacji na poszczególnych ulicach. Ci którzy mają zamontowane CB-Radio słyszeli w eterze masę niecenzuralnych słów. Zdenerwowanie było tym większe, że wiele osób nie wiedziało dlaczego sytuacja jest jeszcze gorsza niż każdego dnia w ostatnim czasie. A trzeba podkreślić, że nawet bez tej awarii Łódź od dłuższego czasu walczy z korkami spowodowanymi dużą ilością trwających robót drogowych.

- Po dwunastej na rondzie stała jeszcze policja, ale robotnicy kończyli już pracę. Rondo było już przejezdne. Tylko zablokowany był jeszcze wjazd na ulicę Pomorską. Właśnie u jej wylotu w pobliżu budowanego w pobliżu Wydziału Prawa uniwersytetu doszło do awarii. Nowy miedziany drut błyszczy w słońcu. Widać gdzie trakcja tramwajowa została przerwana - powiedział Wiadomościom24.pl Andrzej Mroczek, który przejeżdżał przez czynne już rondo.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 29.05.2008 00:12

I znowu ten nieszczęsny "kabel". Kable mają izolacje i dlatego układa się w ziemi!!!
Trakcje tramwajową buduje się PRZEWODAMI. Dla uścislenia dodajm "przewodami jezdnymi".

http://pl.wikipedia.org/wiki/Przew%C3%B3d_jezdny
http://w w.trakcja.rail.pl/readarticle.php?article_id=2

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jedna ulica, jedno rondo, jeden paraliż.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.