Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

13431 miejsce

Jednodniowa galeria na dworcu kolejowym w Sławnie

Dworzec kolejowy powinien być wizytówką miasta. W Sławnie to martwy punkt na mapie kulturalnej. Niezwykłym więc wydarzeniem kulturalnym w zachodniopomorskim miasteczku była "Galeria Jednego Dnia na Dworcu Kolejowym w Sławnie". Inicjatywa galerii jest wyjściem do społeczeństwa i sposobem na ożywienie starego dworca.

Autor wystawianych prac - Andrzej Kulig. / Fot. Zdzisław KwasekWystawę ubarwiły tańce średniowieczne w wykonaniu tancerek z "Bractwa Czarnej Róży" ze Sławna. / Fot. Zdzisław KwasekPoprzedniej niedzieli w Sławnie nastąpiło interesujące wydarzenie artystyczne. Zainaugurowano "Galerię Jednego Dnia na Dworcu Kolejowym w Sławnie". Organizatorem galerii było Stowarzyszenie Kulturalne Ziemi Sławieńskiej w Sławnie. Swoje prace wystawiał student piątego roku UMCS w Lublinie z Wydziału Artystycznego, kierunek Edukacji Artystycznej - Andrzej Kulig. Wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem.

Prace prezentowane w "Galerii Jednego Dnia na Dworcu Kolejowym w Sławnie" autorstwa Andrzeja Kuliga. / Fot. Zdzisław KwasekWidok na peron. / Fot. Zdzisław KwasekTematyka prac wzbudziła wiele kontrowersji wśród obecnych na wernisażu. Artysta wyjaśnił, że interesuje go otaczająca rzeczywistość, kojarząca mu się z najmilszymi chwilami w życiu, do których zalicza np. okres dwóch lat przebytych w Małopolskim Uniwersytecie Ludowym we Wzdowie, którego jest absolwentem. Wystawę ubarwiły tańce średniowieczne w wykonaniu tancerek z "Bractwa Czerwonej Róży" ze Sławna.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Oczywiście działalność Zdzisława jest imponująca. Śmiejemy się, że od tej pory mogę mówić - jestem Sławny, gdyż miałem wystawę w Sławnie. W Mielcu realizujemy projekt "Galeria jednej fotografii" i już na chwilę obecną w 6 knajpkach w Mielcu i Domu Kultury zamieszczamy fotografie członków Stowarzyszenia Kulturalnego j'ARTe z Mielca. Co dwa tygodnie taka fotka jest zmieniana i promowana jest inna. Z tego pomysłu skorzystał już Tarnobrzeg i cieszymy się, że Sławno również na swój sposób przychylił się do tego pomysłu. Jest wiele miejsc w Polsce i nie tylko w których można podobne akcje przeprowadzać. Dziękuję wszystkim ludziom dzięki którym miałem okazję choćby na chwilę zaistnieć w Sławnie.
To bardzo ważne, by ożywiać kulturalnie miejsca takie jak dworce, markety , centra handlowe itp.
W obecnych czasach sztuka musi wyjść na przeciw odbiorcy. Jeśli człowiek w gonitwie z pracy do domu, d domu do pracy natknie sie na obraz, performance czy inne przedsięwzięcia, może choć na chwile przystanie i zastanowi sie nad otaczającą go rzeczywistością.
Niestety, ale rola animatorów kultury zmierza ku atakowaniu i wymyślaniu coraz to ciekawszych form prezentacji sztuki. Czekając na widza w galerii nie osiągniemy takich frekwencji jak pokazując wystawę w najbardziej uczęszczanym miejscu w mieście.

Jeszcze raz dziękuje :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wspaniały pomysł!! Miejsce naprawdę klimatyczne i można rzeczywiście organizować cyklicznie tam wystawy,może nawet i pokusić się o występ teatru??Ja wybrałabym Offowy--chyba świetnie by wyszła taka konfrontacja miejsca i sztuki teatralnej....już sobie to wyobrażam Panie Zdzisławie;)To zabytkowa budowla i dobrze byłoby, gdyby wzorem zachodnich krajów takie industrialne przestrzenie mogły egzystować jako miejsca tworzenia kultury.Pozdrawiamy i dziękuję za kolejną dawkę wiedzy z pięknych rejonów;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pomysł rzeczywiście świetny! wydało się teraz, gdzie najmilej Pan Andrzej spędzał czas we Wzdowie ;) Pozdrawiam Panie Zdzisławie widzę że Pan nie próżnuje i dużo zdrowia życzę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pomysł świetny, tylko niekoniecznie na dworcu w Sławnie!
z pozdrowieniami
Iwona i Staś

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.