Facebook Google+ Twitter

"Jedwabnik" - nowy kryminał J. K. Rowling - już w czerwcu w Wielkiej Brytanii

Fani J. K. Rowling doczekają się w czerwcu nie lada gratki. Wydawca Sphere Books zapowiedział, że na rynek trafi książka "Jedwabnik" ("Silkworm"), będąca kontynuacją "Wołania kukułki", którą autorka opublikowała pod pseudonimem Robert Galbraith. Także i tym razem skorzysta z tego pseudonimu.

 / Fot. Foto CC, Autor: Daniel OgrenBohaterami "Jedwabnika" jest dwójka znanych postaci z powieści "Wołanie kukułki": prywatny detektyw Cormoran Strike i jego powabna młoda asystentka, Robin Ellacott. W nowej książce Galbraitha, zajmą się oni zaginięciem i tajemniczą śmiercią pisarza, Owena Quine'a. "Jedwabnik" wejdzie do księgarń, nakładem brytyjskiego wydawnictwa Sphere Books, 24 czerwca br.

"Jedwabnik" będzie trzecią książką J. K. Rowling dla dorosłych i drugą o treści detektywistycznej napisaną przez Roberta Galbraitha. Poprzednia o tytule "Wołanie Kukułki" ukazała się w kwietniu 2013 roku. Na początku prawdziwe autorstwo tego kryminału ukrywano. Po ujawnieniu po paru miesiącach, tytuł awansował błyskawicznie w serwisie "Amazon", z odległego miejsca 4709, na miejsce pierwsze. Obie powieści: "Wołanie Kukułki" i "Jedwabnik", łączą dwie postaci - detektyw Cormoran Strike i jego ambitna, rezolutna pomocniczka, Robin Ellacott.

Detektyw Strike usiłuje rozwiązać zagadkę tajemniczego zaginięcia pisarza Owena Quine’a. Stało się to wkrótce po tym, jak pisarz przygotował do druku, demaskatorską książkę o swoich znajomych. Cormoran Strike, najęty przez żonę pisarza, dość szybko przekonuje się, że został zamordowany za sprawą opisaną w tej książce.

W momencie znalezienia Owena Quine’a, brutalnie zamordowanego w niewyjaśnionych okolicznościach, "detektyw Cormoran Strike ma niewiele czasu na to, aby zrozumieć motywy bezwzględnego zabójcy". "Z kimś takim nigdy wcześniej nie miał do czynienia" – podaje strona internetowa Robert Galbraight.com, o czym informuje polskatimes.pl. "Od lektury trudno się oderwać, a fabuła pełna jest nieoczekiwanych zwrotów" – podkreśla portal.

Robert Galbraight, autor powieści bestsellerowych o Harrym Potterze ujawnił w rozmowie z "Sunday Times". że ma w planach serię książek detektywistycznych, o prywatnym detektywie Cormoranie Strike’u, będącym nieślubnym dzieckiem znanej osobistości angielskiej, weteranem wojennym i człowiekiem z zasadami.

Stanisław Cybruch

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.