Facebook Google+ Twitter

Jedyne takie kółko teatralne

Działają od września 2006 roku. Licealiści współpracują z Miejską Biblioteką Publiczną w Pabianicach, gdzie co miesiąc odbywają się premiery spektakli.

 Przemysław Pałosz w trakcie przydzielania ról do nowego spektaklu, fot. Marta Miłak Dwudziestu jeden uczniów II Liceum Ogólnokształcącego dwa razy w tygodniu spotyka się w Miejskiej Bibliotece Publicznej, by pod opieką swojego nauczyciela - Przemysława Pałosza pracować nad warsztatem teatralnym i kolejnymi spektaklami.

Aktorzy pokonują wiele przeszkód, jak podkreśla Przemysław Pałosz: - Bardzo ciężko jest pogodzić obowiązki szkolne z zajęciami teatralnymi. Dodatkowym problemem jest brak funduszy, które pozwoliłyby na zorganizowanie odpowiedniej scenografii czy strojów.

Koło ma wierną publiczność, która pojawia się w galerii "ex libris" MBP na comiesięcznej premierze. Dotychczasowe spektakle to "Improwizacje szekspirowskie", "Kwiaty zła, czyli seans spirytystyczny według Boudleaire'a", "Betlejem Polskie" według Lucjana Rydla i "Śluby panieńskie". Inspiracją dla przedstawień były: 140 rocznica śmierci Baudleair'a, święta Bożego Narodzenia oraz walentynki. Patronem koła jest Fundacja Szekspirowska.

Już teraz koło pracuje nad kolejnym spektaklem

poświęconym twórczości Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej i związanym ze świętem kobiet. Trwają prace nad repertuarem jaki aktorzy zaprezentują na Powiatowym Konkursie Recytatorsko-Teatralnym.


Obejrzyj krótkie występy aktorów koła teatralnego działającego przy II LO w Pabianicach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.