Facebook Google+ Twitter

JEDYNE TAKIE WARSZTATY DLA DZIECI

1 października w warszawskim Teatrze Syrena rozpoczyna się piąta edycja warsztatów teatralnych dla dzieci.

 / Fot. TEATR SYRENATo, że rozwijanie wyobraźni i twórczego myślenia u dzieci jest ważnym elementem wychowania wie chyba każdy rodzic. Początek roku szkolnego to dla wielu osób okres intensywnych poszukiwań dodatkowych aktywności dla swoich pociech. Zajęcia sportowe, języki obce, malarstwo, gotowanie - ofert na rynku jest wiele. A gdyby tak połączyć przyjemne z pożytecznym i uczyć poprzez zabawę?

"Pobawmy się w teatr" to hasło, które od pięciu lat towarzyszy warsztatom teatralnym organizowanym w Teatrze Syrena. Miejsce będące połączeniem wszystkich dziedzin artystycznych, osnute odrobiną magii i tajemniczości, wydaje się być idealnym dla młodych odkrywców.

Program warsztatów realizowany będzie na trzech poziomach zaawansowania. Na pierwszy z nich „Uczymy się teatru” zapraszamy dzieci w wieku 5-7 lat. Poziom drugi „Tworzymy teatr” dedykowany jest dzieciom w wieku 8-10 lat oraz uczestnikom pierwszego poziomu z wcześniejszych edycji. Na warsztaty „Jesteśmy teatrem”, które w całości poświęcone są tworzeniu spektaklu, zapraszamy dzieci w wieku 8-12 lat.

Pierwsze spotkanie to symboliczne otwarcie furtki do świata teatru, podczas którego dzieci zwiedzają wiele ukrytych zakamarków na co dzień niedostępnych dla widzów. Zaglądają m.in. do pracowni gdzie budowana jest scenografia, do garderób oraz charakteryzacji. Nieodłącznym elementem każdych zajęć jest warsztat małego aktora podczas którego uczestnicy dowiedzą się jak wydobywać z siebie głos, być słyszalnymi i zrozumiałymi. Nauczą się czym jest dykcja i emisja głosu. Aktorzy zaprezentują również proste, zabawne i bardzo przydatne ćwiczenia, które zostaną wykorzystane w pierwszych etiudach.

Warsztaty prowadzą aktorzy Teatru Syrena oraz zaproszeni goście m.in.: logopeda, kostiumograf, scenograf oraz lalkarz. Uczestnicy będą mieli okazję własnoręcznie przygotować wymarzony kostium, wspólnie stworzyć scenografię oraz nauczyć się technik animacji lalki teatralnej. Podczas pokazu finałowego każdy będzie miał możliwość zaprezentować się przed zaproszoną publicznością.

Dobra zabawa gwarantowana!

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie teatrsyrena.pl / zakładka edukacja.
Rezerwacja biletów:
tel. 22 10 11 609/613/630
bilety@teatrsyrena.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.