Facebook Google+ Twitter

"Jedynki" PiS: rodziny smoleńskie i bliscy współpracownicy Lecha Kaczyńskiego

 • Źródło: Polska
 • Data dodania: 2011-08-05 07:34

Dawni bliscy współpracownicy Lecha Kaczyńskiego oraz rodziny smoleńskie zdominują listy wyborcze PiS. Zuzanna Kurtyka, Jolanta Szczypińska czy Anna Fotyga to tylko niektóre "jedynki" PiS.

Wykorzystanie przez PiS katastrofy smoleńskiej w nadchodzącej kampanii wyborczej będzie widoczne zwłaszcza na listach wyborczych, na których znajdą się w pierwszym rzędzie rodziny smoleńskie i osoby, które blisko współpracowały z prezydentem Lechem Kaczyńskim (ale bez najbliższej mu Hanny Foltyn-Kubickiej z Gdańska, która ma kłopoty ze zdrowiem), a dopiero potem posłowie.

- To bliscy zmarłych w katastrofie pod Smoleńskiem i byli pracownicy Kancelarii Prezydenta będą wzmacniać przekaz smoleński, który został już uruchomiony przez spot reklamowy i raport Antoniego Macierewicza - zauważa poseł Jan Filip Libicki. Aby jednak ten przekaz smoleński był silny, osoby te powinny dostać pierwsze miejsca na listach, no i ktoś musi im te miejsca odstąpić. Stąd też wielu posłów nie powtórzy tych samych miejsc na listach sprzed czterech lat. Nic więc dziwnego, że w partii sytuacja jest napięta i nie cichną spekulacje dotyczące tego, jak ostatecznie będą te listy wyglądać.

[...]

Jak dowiedziała się "Polska", na czołowe miejsca liczyć więc może Zuzanna Kurtyka, wdowa po zmarłym w katastrofie smoleńskiej Januszu Kurtyce, szefie IPN, która będzie w Krakowie jedynką do Senatu. Wbrew pogłoskom nie będzie za to startować z trójmiejskich list Jakub Płażyński, syn zmarłego w Smoleńsku Macieja Płażyńskiego oraz z Krakowa Małgorzata Wassermann, córka zmarłego w katastrofie Zbigniewa Wassermanna. - Tematu Małgorzaty Wassermann nie ma, bo ona sama nie chce startować - mówi nam poseł PiS. Czy to znaczy, że na pierwsze miejsce na krakowskiej liście może liczyć Andrzej Duda, który miał popaść w niełaskę prezesa przez sprawę ułaskawienia wspólnika zięcia prezydenta Kaczyńskiego.

[...]

Nie jest jeszcze przesądzone, kto uplasuje się na pierwszych miejscach na Pomorzu. W Gdyni jedynką ma być Jolanta Szczypińska, no, chyba że stamtąd zechce wystartować Maciej Łopiński, bo w Gdańsku pierwsze miejsce ma Anna Fotyga. Tak dobrego miejsca jak Łopiński nie dostanie inny współpracownik Lecha Kaczyńskiego - Jacek Sasin. Może liczyć na trzecie miejsce w okręgu okołowarszawskim, za Mariuszem Błaszczakiem i Ludwikiem Dornem. W Warszawie do Sejmu wystartuje też Andrzej Melak, brat Stefana, który zginął w Smoleńsku. Na listach PiS znajdą się też obie panie Gosiewskie: żona Przemysława Beata do Senatu z rejonu świętokrzyskiego i matka Jadwiga do Sejmu z Koszalina.

Anita Czupryn
Więcej na polskatimes.pl

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

antypis
 • antypis
 • 07.08.2011 18:49

W związku z chamskim zachowaniem piso bolszewickiej chołoty na warszawskich Powązkach wzywam wszystkich których brzydzi takie zachowanie o wygwizdywanie oraz wybuczanie wystąpień polityków PiS .Zbliżają się wybory więc okazji będzie dużo. Najbliższa okazja 10 sierpnia . Zbieramy się z trąbkami gwizdkami itp przed Pałacem Prezydenckim o godz 7,00 . Przyjdź lub poinformuj swoich znajomych . Nic nie pomogą piso bolszewiccy klakierzy sowicie opłacani pracujący na wszystkich forach Niech Ci tchórze czują strach przed spotkaniami z ludźmi , od wsi przez gminy miasta i aglomeracje pokażmy że ta chołota nie ma szans ,naszą bronią będą gwizdki ,trąbki itp. Nasze hasło to PRECZ Z PISOLSZEWIĄ . Żądajmy też wyjaśnienia tajemniczej śmierci Andrzeja Leppera , za dużo wiedział ? Nie dajmy się omamić tak jak że śmiercią Barbary Blidy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
e
 • e
 • 05.08.2011 15:44

Jeśli " nagrodą " za utratę bliskich jest jedynka na listach wyborczych nie świadczy to dobrze ani o rodzinach ani o partii .Do polityki trzeba być przygotowanym , a co mają robić ci ludzie ? Kasa , kasa kasa !!! A pani Merta nie startuje ? Na każdej sesji sejmowej będzie jazda na Tuska i wnioski o pomniki!

Komentarz został ukrytyrozwiń
puchacz
 • puchacz
 • 05.08.2011 14:10

no cóz kwalifikacje pisowców niektórych jak fotygi znamy dobrze więc ze po jesieni pis przechodzi na emerytura z łaski tuska cosik tam dostanie na przezycie no bo o jakaś opozycja trzeba dbać dla widowni

Komentarz został ukrytyrozwiń
re
 • re
 • 05.08.2011 12:24

-Jakie ma pan(i)kwalifikacje?
-jestem "z rodziny"

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gosiewskie w sejmie???????????? kasy beda mialy wiecej bo przeciez malo dostaly od rzadu by sie wstydzily te krwiozercze malpy dla nich najwazniejsza KASA a nie Edgar

Komentarz został ukrytyrozwiń
levy
 • levy
 • 05.08.2011 08:35

Pan wybaczy Pstrągu, że zapomniałem zadbać o elity i nasze instytucje....kalam się...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pana prezesa "gra wyborcza" nieboszczykami.

Komentarz został ukrytyrozwiń

...nie powinien Pan tak pisac...bo jesli tak rzeczywiscie bedzie nie tylko znacznie podniesie sie poziom intelektualny obecnej reprezentacji parlamentarnej partii Prawo i Sprawiedliwosc...co jeszcze wazniejsze bardzo podniesie sie rowniez poziom intelektualny w instytucjach w ktorych te osoby pracowaly dotychczas...

Komentarz został ukrytyrozwiń
levy
 • levy
 • 05.08.2011 07:57

Teraz wiadomo po co były te krzyki zdradzonych, nieutulonych, niewynagrodzonych za krzywdy. Czyli żenada i jak zwykle hipokryzja.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.