Facebook Google+ Twitter

Jedyny koncert Fields of the Nephilim w Polsce

Już szóstego maja w katowickim Megaclubie zagra legenda gotyckiego rocka.

Carl McCoy, lider FOTN. / Fot. Materiały prasoweHistoria grupy zaczyna się w 1984 w angielskim miasteczku Stevenage. Nazwę zespołu zaczerpnął od biblijnych gigantów - Nefilimów, jego lider Carl McCoy. Zespół od samego początku stworzył własny, niespotykany wcześniej wizerunek sceniczny - połączył rock gotycki z westernem. Tę specyficzną mieszankę obserwujemy już od pierwszego albumu grupy - "Dawnrazor", wydanego w 1987 roku. Na okładce widzimy zespół ubrany w kowbojskie płaszcze i kapelusze, a sam krążek otwiera przeróbka utworu "The Harmonica Man", skomponowanego przez Ennio Morricone do westernu "Dawno temu na Dzikim Zachodzie". Oczywiście te wszystkie elementy nie przesłaniają budowania pięknego, ciężkiego brzmienia połączonego z zgłębianiem mrocznych cech ludzkiej egzystencji.

Za opus magnum Fields of the Nephilim i jednocześnie za jedną z ważniejszych dla rocka gotyckiego, uznaje się wydaną w 1990 roku płytę "Elizium". Słuchając jej wiemy, że określanie zespołu Carla McCoy'a "gotyckim Pink Floyd" wcale nie jest na wyrost. FOTN było inspiracją dla takich zespołów jak Celtic Frost, Katatonia, My Dying Bride, Anathema, Fear Factory, Nevermore czy Behemoth.

Ostatnią płytą w dorobku grupy jest "Mourning Sun" z 2005 roku.

Wkrótce zostaną podane zespoły, które wystąpią w roli supportu. Po koncercie planowanie jest after-party w gotyckim klimacie.

 / Fot. Materiały prasoweFields Of The Nephilim + goście

6 maja 2011 r.

Katowice / Megaclub

otwarcie bram: 18.00

początek koncertu: 19.00Bilety: 110 zł (I pula), 130 zł (II pula), 125 zł (kolekcjonerskie), 150 zł (w dniu koncertu)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.