Facebook Google+ Twitter

Jedyny przedpremierowy koncert Beltaine w Kinoteatrze Rialto

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-04-20 08:22

Już 23 kwietnia, na trzy tygodnie przed oficjalną premierą trzeciego albumu Beltaine - „Tríú”, fani zespołu będą mogli usłyszeć najnowszy materiał. Przedpremierowy koncert odbędzie się w katowickim Kinoteatrze „Rialto”.

Już 15 maja do sklepów muzycznych trafi kolejny album jednej z najbardziej popularnych folkowych grup w Polsce. Zniecierpliwieni fani mogą jednak już w tym tygodniu usłyszeć materiał z tego krążka. Jedyny przedpremierowy koncert Beltaine odbędzie się w piątek - 23 kwietnia na Muzycznej Scenie Kinoteatru „Rialto”.

„Tríú” to kolejny album, w którym muzycy udowadniają jak doskonałą bazą dla eksperymentów muzycznych są celtyckie dźwięki. Tym razem jednak łączą tradycyjne melodie irlandzkie i bretońskie z najbardziej współczesnymi rytmami, gdyż na płycie pojawiają się elementy funk, a nawet hip-hopu.

Koncert rozpocznie się o godzinie 20. Bilety w cenie 20 zł (ulgowe) i 25zł (normalne) do nabycia w kasie Kinoteatru „Rialto” oraz na stronie ticketportal.pl.
Więcej informacji o zespole: myspace.com/beltainepoland
Beltaine.pl

O zespole:
Beltaine to jeden z najciekawszych i najbardziej popularnych zespołów polskiej sceny folkowej.
Swoje niepowtarzalne brzmienie osiągnął dzięki szczególnej umiejętności łączenia tradycyjnej muzyki celtyckiej z muzyką współczesną.

Swój styl Beltaine zawdzięcza także niezwykle bogatemu instrumentarium, na które składają się instrumenty charakterystyczne dla muzyki Irlandii, Bretanii i Galicji. Całość dopełniają nieczęsto spotykane instrumenty perkusyjne: tabla, cajon, darabuka, djembe oraz instrumenty bliskie muzyce rozrywkowej.

Nadesłała Monika Buła

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.